Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Povolení měření

A A A

Dobrý den,
v poradně opakovaně zdůrazňujete, že nejde-li o turnaje ČGF, pak musí být měření při turnaji výslovně povoleno. Můj dotaz zní: JAK a KDE?? Neboli, musí to být v rámci vypsání turnaje na serveru čgf, nebo by třeba stačilo, že by na recepci nebo třeba u prvního odpaliště byla nějaká cedule typu "měření povoleno". Většinou to říká startér, ale ten na to mnohdy zapomene a odpoví až na dotaz..a to se zase třeba někdy zapomenou zeptat hráči před začektem hry.

Díky a příjemnou zimní venkovní sezónu všem přeje Petr Hoček

Odpověď na dotaz


Petře dobrý den.

Hele: 14-3. Umělé pomůcky, neobvyklá výstroj a nezvyklé použití výstroje - Poznámka: Poznámka: Soutěžní výbor může zavést Místní pravidlo povolující použití přístrojů, které slouží výhradně k měření nebo odhadování vzdáleností.

Staší takto? :)
Na doplnění: Místní pravidlo může být zavedeno ve stálých místních pravidlech ale i v místních pravidlech nebo jako dodatek/doplněk místních pravidel pro danou soutěž.

Je škoda, že nám nakonec ta zima zase "vyšla"... I když pro trávu asi lepší. I Vám Petře a díky za dotaz!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019