Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

správné místo dropu

A A A

Dobrý den,
mám dotaz ohledně nalezení správného místa pro drop.

např. Mladá boleslav 17. jamka: pokouším se druhou ranou atakovat green, míč přeletí žlutou vodou, dopadne na green, ale odrazí se do červené vody za greenem. Kde bych měl správně dropovat?
A liší se místo dropu pokud míč jen přeletí do červené vody a nedotkne se greenu?

děkuji za poradnu a zodpovězení dotazu
D. Fanta

Odpověď na dotaz


Dobrý den.

Vždy, když míč skončí ve vodní překážce a gráč chce brát od překážky úlevu, je potřeba postupovat ve vztahu k bodu, kde míč naposledy proťal hranici vodní překážky. Samozřejmě totéž platí i pro podélnou vodní překážku. V Definicích se dočteme, že hranice obou vodních překážek se promítají svisle nahoru a dolů. Takže místo, od kterého budeme následně měřit či ke kterému se bude náš další postup vztahovat sice "leží na zemi", ale může být i průmětem posledního průchodu míče do překžky tam, kde do ní vletěl vzduchem přímo. ostatně po odskoku je to stejný případ jen třeba ten míč není tak vysoko...
A teď trochu lidsky. V MB na 17. jamce Váš míč přeletěl naposledy hranici červenou, takže můžete dropovat na dvě hole na greenu, na dvě hole na protějším břehu (pokud to vůbec vychází někam do hry) a to i kdyby byl značen žlutě, nebo jít po spojnici nebo jít na původní místo. Vše v souladu s výše zmíněným.

Díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019