Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

náhodná voda v nepohyblivé závadě

A A A

dobrý den, rád bych se zeptal, zda v případě, že míč skončí v náhodné vodě v nepohyblivé závadě (konkrétně v kaluži na umělé cestě), bude hráč postupovat dle úlevy pro náhodnou vodu a následně řešit úlevu od cesty nebo k tomu rovnou přistupuje jako k úlevě od nepohyblivé závady bez ohledu na náhodnou vodu na této závadě. Jde mi především o určení nejbližšího místa úlevy, které může být jiné dle použitého postupu. děkuji a zdravím Petr

Odpověď na dotaz


Dobrý den Petře.

V tomto případě si můžete zvolit, jestli budete brát úlevu od náhodné vody nebo úlevu od cesty. Je dobré se nejdřív podívat, kde budou jednotlivá nejbližší místa úlevy a pak zvloit postup.
Jinak řečeno podívám se, na to, kam mi vychází drop podle Pravidel od cesty a od náhodné vody a pak teprve dorpuji. Pokud by vyšel drop od cesty do náhodné vody, pak budete dropovat ve druhém kroku náhodnou vodu. Pokud se po úlevě od náhodné vody hráč ocitne ve výchozí situaci, tedy zpět na cestě a s nejbližším místem úlevy opět v náhodné vodě, pak smí pojmout cestu a náhodnou vodu jako jednu oblast a najít nejbližší místo úlevy od tohoto celku tak, aby nedocházelo k překážení ani cesty ani náhodné vody (Rozhodnutí 1-4/8).

Petře díky za dotaz a snad je z odpovědi vše jasné...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019