Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

jak správně hlásit provize

A A A

Dobrý den,
moc děkuji za poradnu opravdu prima čtení.)
Mám dotaz ne až tolik o počtu trestných ale spíš o názvu rány.
V Bohdanči jamka č.15 (4Par přes dvě vody, jedna z těch starších jamek) hráč první ranou hraje vpravo ve směru žluté vody dost vysoko na to, aby rána proskočila do hříště na jamkoviště následující jamky, ale je možné že zůstal i ve žluté vodě. Při řešení vody by se ale třetí jen vyhrával zpět do pozice, proto navrhuji ať hraje další ránu z odpaliště. Je ale stále ještě možnost že prošel míč na jamkoviště a uvedením míče do hry z původního místa by znamenalo, že již nemůže hrát další ránu původním míčem.
Otázka zní jak nazvat další ránu z odpaliště?

Moc děkuji
Honza.

Odpověď na dotaz


Honzo dobrý den.

Nazvat ránu můžeme jen jako "provizorní míč", a to jen tehdy, je li to technicky dle Pravidel možné. Ideální je podívat se hned teď na předchozí dotaz Podivné pravidlo kde je - myslím - vše docela dobře popsáno. Dotaz v době kdy odpovídám na tento Váš nebyl zodpovězen, takže jste ho nemohl vidět.

Hezkou hru Honzo!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019