Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Drop zona

A A A

Dobry den, asi uz to tady bylo, ale nenasli jsme to. Vodni prekazka, drop zona za vodou, konkretne Kynzvart jamka 18, drive 9. Plati to ze pokud je v mistnich pravidlech DZ uvedena, mohu ji pouzit i presto ze je za vodou (jako vyjimku z pravidel), ale nemusim. A naopak pouze pokud je na hristi oznacena ale chybi definovani v mistnich pravidlech, tak ji pouzit nesmim a je to hra z nespr mista?

Dekuji Petr

Odpověď na dotaz

No, Petře záleží na tom, jestli se jedná o hru na úpravu HCP nebo běžný provoz.

Pro hru na úpravu HCP bych očekával, že bude drop zóna umsítěna tak, aby vyhovovala Pravidlům, tedy tak, aby se ještě aspoň částečně muselo hrát přes vodu - vím, že zrovna na Knžvartu tohle moc situaci neřeší... Ale pokud je zmíněna v místních Pravidlech, pak ji prostě s čistým svědomím využitje, ať je kde je. Pokud by zmíněna nebyla, pak jí využít nesmíte. Protože to by si mohli hráči v podstatě vymýšlet svoje valstní dorpzóny všude, kde by se jim to šiklo. :)
Pokud hrajete jen tak pro zábavu s kámši o kafe ve fíčkovém provozu, pak si můžete klidně spolu říct - "když nepřestřelíme na téhle jamce, můžeme dropovat támhle...".

I Vám díky za dotaz Petře a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019