Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Provize - voda

A A A

Dobrý den,

rád bych se informoval (ikdyž už tady ten dotaz určitě byl, ale nemůžu ho najít) na hru provize, když nevím, že je hřiště ohraničené vodou. Např. jamka č. 18 Ypsilonka. Po pravé straně je kopeček, za kterým je les, ale z opališť není možno vidět, že je to červená voda. První rána směr les. Před lesem hustý rough, les - zahraji provizorní míč. Přijdu na kopeček - vidím červená voda.
Původní míč (nejspíš ve vodě), provize hratelná.
Co teď? Vím, že když je míč ve vodní překážce, provizi nehraji.
Byla provize správná? Další míč dropuji vodu nebo hraju provizi? Nebo mám trestnou ránu za zahrání provize, když je míč ve vodě.

Děkuji moc a přeji hezký den
David Mühlbach

Odpověď na dotaz


Davide dobrý den.

Vůbec nevadí, že jste nemohl najít odpověď na stejný nebo podobný dotaz. Opakování je matka moudrosti a to pro všechny, včetně mne.
Ve vašem konkrétním případě nebyla hra provizorním míčem nijak trestná. Pokud byste se vydal hledat původní míč (máte právo pokračovat provizí bez jeho hledání!) a našel ho, pak s ním musíte pokračovat, ať už je ve vodě nebo mimo ní. Prostě jen v soualdu s Pravidly hrát nebo dropovat.
Provizi na vodu nehrajete jen když je jasné, že míč je ve vodní (nebo podélné vodní) překážce. Jakmile může být ztracen mimo vodní překážku nebo být mimo hřiště, pak máte vždy právio hrát provizi. Tak přesně začíná i znění Pravidla a. Postup 27-2. Provizorní míč ...

Hezkou hru a díky za dotaz Davide!


Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019