Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Provizorni mic a hledaci mice

A A A

Dobry den.

Chtel bych se zeptat. Kdyz prvni mic poslu napr. do roughu. Vezmu druhy mic,odpalim a az pri odchodu z odpaliste nahlasim,ze to byla provize. Da se to uznat jako provize ? Nebo smula?

Druhy dotaz. Kdyz hledame mic,ja po nejake dobe reknu kaslem na nej,ale pri odchodu z mista hledani ten mic nahodou najdu. Mohu ho jeste hrat nebo uz ne,kdyz sem prohlasil,ze koncime z hledanim?

Dekuji, za odpovedi
Michal

Odpověď na dotaz


Michale dobrý den.

Hráč musí nahlásit úmysl hrát provizorní míč ještě před tím, než ho odehraje Takže - smůla... A jen pro zajímavost - provizorní míč musím odehrát před tím, než vyrazím heldat ten původní. Takže při odchodu z odpaliště se po pár metrech vrátit a zahrát provizi už taky nelze.

"Kašlem na něj" nic neznamená, protože míč je podle definice ztracen až po pěti minutách od začátku hledání. takže jestli neuplynulo pět minut a našli jsteho, tak "žije" i přes Vaši "průpovídku" a musíte s ním dál pokračovat ve hře.

Díky za dotazy a hezkou hru!


Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019