Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Definice odpaliště

A A A

Dobrý den,
vím že jste na tento dotaz již odpovídal, ale u odpovědi není číslo odstavce. Domnívala jsem se, že odpaliště je definováno obdelnikem, kde jeden rozměr je definován vzdáleností mezi značkami na odpališti a druhý délkou dvou holí, v tomto duchu jsem i našla Vaší dřívější odpověď. Spoluhračka si vybrala k odpalu místo dobrých 5 metrů od spojnice kamenů, na moje upozorněni odpověděla ona i jeji manžel, že může jít odpalovat do jakékoliv vzdálenosti od spojnice kamenů. Nedalo ji to a v době když jsme čekali na před nami jdoucí flightu zacala hledat v pravidlech golfu. Musela jsem uznat, že u odstavce odpaliště jsme žádnou definici a rozměry nenašli, kde tedy v pravidlech jsou?

Děkuji.
Lida St.

Odpověď na dotaz


Dobrýden Lído.

Musím se malinko pousmát nad Vaším dotazem. Ne kvůli nesmyslnému trvzení Vašich spoluhráčů, ale protože si vlastně odpovídáte sama. Píšete, že jste žádnou definici nenašli...
Inu definice je třeba hledat v definicích, kterými to všechno prakticky začíná;
Oddíl II – Definice - Odpaliště (Teeing Ground)
„Odpaliště“ je místo, odkud se začíná hrát právě hraná jamka. Je to pravoúhlá plocha o délce dvou holí, jejíž přední a postranní okraj určují vnější obrysy dvou k tomu určených značek. Míč je mimo odpaliště, jestliže celý leží mimo ně.

Právě teď je vhodná chvíle připomenout, že knížka, zvaná Pravidla golfu, má více kapitol, než jenom jednotlivá pravidla a také že všechny tyto kapitoly jsou zásadní a důležité.

Takže Lído jen do dvou holí od spojnice předních hran kamenů. Hezkou hru!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019