Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Dropování uvnitř červené vodní překážky.

A A A

Dobrý den!
Na turnaji jsem zahrál odpal prokazatelně do vodní překážky a viděl jsme také, kde míč překročil hranici vodní překážky vyznačené červenými kolíky.

Červené kolíky byly poměrně hodně vzdáleny od reálné vodní hladiny, protože byl nízký stav vody v překážce a bylo tedy možné využít pro dropování vnitřní prostor mezi červenými kolíky a vodní hladinou, protože za červenými kolíky vně vodní překážky byly jen samé komplikace vším možným.

Dropnul jsem tedy míč na vzdálenost jedné hole od červených kolíků uvnitř překážky, ne blíže jamce a pokračoval ve hře s jednou trestnou ranou.

Spoluhráči nic nenamítali, zdálo se mně v tu chvíli vše Ok ale nyní jsme trochu na pochybách, zda jsem postupoval správně.

Děkuji a odpověď, přeji příjemný den a hodně sil pro odpovědi na naše otázky.
Vlastimil

Odpověď na dotaz


Vlastimile, nepostupoval jste správně...

Dokonce si dovolím bez větších znalostí detailů dle Vašeho popisu říct, že to bylo přímo na DQ... Vysvětlím proč;
Podle Pravidla 20-7. Hra z nesprávného místa c. Hra na rány, Poznámky 1 jste se dopustil porušení tohoto Pravidla a jak sám píšete, záměrně jste dropoval jinde, aby se Vám lépe hrála další rána. Tak trošičku paralela s chováním TW při letošních Masters... Pokud jste hrál stabelford, pak budete DQ pouze na této jamce, takže si ji ve finále škrtnete. Jestli to byla hra na rány, pak byste měl být DQ z celého turnaje.

Vlastimile pozor na dropování... Nejbližší místo úlevy není - jak jsme slyšeli už v StAndrews - nejhezčí místo úlevy. A hezkou hru a omlouvám se za pozdní odpověď!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019