Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Drop na jednu hůl

A A A

Dobrý den, pane Jone,
dropuji do prostoru jedné hole od např. silnice, ale míč se skutálí ne blíže k jamce ovšem mimo výseč jedné hole, tedy mírně vedle. Lze tento míč hrát nebo se musí znovu dropovat?

Díky Váš
Alois

Odpověď na dotaz


Dobrý den pane Aloisi.

Na Váš dotaz odpovídá jedno ze základních Pravidel, které možná někomu přijde složité, ale věřte, že není...
Jde o Pravidlo 20-2. Spuštění a opakované spuštění c. Kdy se spuštění opakuje. Takže ve Vašem konkrétním dotazu by se míč musel znovu dropovat pokud by:
- docházelo opět k překážní cesty, od které berete úlevu, nebo pokud
- se míč zakutálel dál než na dvě hole od místa, kde se poprvé dotknul země při dropu, nebo pokud
- se míč zakutálel blíž k jamce, než bylo místo nejbližší úlevy, nebo pokud
- se míč zakutálel do překážky a zastavil se v ní, nebo pokud
- se míč zakutálel mimo hranice hřiště a zastavil se tam.
Nebo pokud došlo třeba i ke kombinaci několika výše zmíněných situací, tedy například se míč zakutálel dál, než na dvě hole, blíž k jamce a ještě ke všemu znovu překáží cesta. To je ale - předpokládám - samozřejmé...
Takže se omlouvám ale jedině takto umím na dotaz odpovědět.

Díky za něj a hezkou hru!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019