Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Re hul v bagu

A A A

Dobry den,
len pre uplnost by som si chcel upresnit Vasu odpoved na otazku ohladom extra palice v bagu.

V odpovedi pisete, ze pocet palic v bagu nesmie prekrocit 14, co je v zasade pravda. Avsak podla pravidla 4-4c, ked na prvom teecku pred odpalenim lopty zistim, ze mam 15 palic (alebo 14 palic a jednu tazku treningovu), tak tym, ze zapisovatelovi (superovi) deklarujem jednu konkretnu palicu ako "mimo hry", tak mozem beztrestne pokracovat aj s 15timi palicami v bagu. Samozrejme nesmiem s tou palicou "mimo hry" hrat. Je to takto v poriadku alebo musim tu extra palicu vyhodit z bagu niekam?

Samozrejme, treningovu pomocku pouzit nemozem, to je jasne.

Dakujem a zelam nadalej vela chuti do tejto skvelej poradne.
Peto

Odpověď na dotazDobrý den Peťo.

Přesně jak píšete je to v pořádku. Stačí ústně deklarovat - vysvětlit a pak je jen důležité na to myslet v průběhu kola a nedopustit se fatální chyby. Nikdo po Vás nebude chtít, abyste zahazoval po hřišti hole z jiného důvodu, než je zlost po nepovedené ráně... :)

Díky a Vám přeji hezkou sezónu.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019