Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Caddy ve stejné soutěži a rady

A A A

Dobrý den Michaeli,
v létě se s kamarádem chystáme na 4 denní turnaj, který se bude hrát podobnou formou jako profi turnaje - poslední dva dny budou flajty poskládané dle aktuálního pořadí. Turnaj se bude hrát na 9 jamkovém hřišti a tak z kapacitních důvodů hráči chodí na hřiště ve dvou vlnách - dopoledne a odpoledne. Pokud bychom s kamarádem hráli tak odlišné výsledky, že bychom šli své kolo každý v jiné vlně napadlo mě, že bychom si mohli navzájem dělat nosiče. Toto podle jedné z Vašich odpovědí umožňuje Rozhodnutí 6-4/8.
Jak je to ale v takovém případě s porušením pravidel o radách? Může například ten z nás co už bude mít své kolo za sebou radit např. s výběrem hole? Může radit pokud bude mít své kolo teprve před sebou? Má na toto nějaký vliv to, že každý z nás hraje v jiné kategorii?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Aleš Kamarád

Odpověď na dotazDobrý den Aleši.

K prvnímu odstavci nemám co dodat. Pokud nebude nosič zakázán obecně (viz. například předchozí dotaz), pak ve Vámi popsaném případě vše skutečně funguje bez omezení.
Pokud už má hráč caddyho, pak je nosič z Pravidel zcela jednoznačně udělovat rady a také na ně může být tázán a to i v přímém vztahu s odstavcem číslo jedna tohoto dotazu. A nemají na to vliv ani kategorie.

I Vám hezký den.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019