Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Freedrop pri prekazeni

A A A

Dobry den,
predem preji vse nejlepsi do roku 2013! Muj dotaz: V mistnich pravidlech jednoho nejmenovaneho klubu jsem nalezl nasledujici definici: Pokud sloup elektrického vedení překáží v zamýšleném postoji nebo dráze úderu, může hráč míč beztrestně spustit na nejbližší volné přijatelné místo, avšak ne blíže jamce. Zavazeni v postoji chapu, ale v draze uderu? To by prece hrac mohl tvrdit kdykoliv, ze chtel hrat zrovna kolem sloupu...a jak by se pak resila situace, ze lezim ve vodni prekazce, tak reknu ze chci z ni hrat treba giganticky hook a zavazi mi ale sloup a - svete div se - nejblizsi misto, kde mi nezavazi je az mimo vodni prekazku...mam freedrop?

Dekuji!
Mirek Zanaska

Odpověď na dotaz


Dobrý den Mirku.

Bohužel se na našich hřištích, byť se stále snažíme (myšleno rozhodčí ČGF a STKáři) nabízet možnost konzultací při tvorbě místních pravidel, nachází příliš mnoho paskvilů podobných právě tomuto. Až zase budete na takovém hřišti hrát, dejte jim avízo o Poradně.
Jinak z vodní překážky by se ani v tomto případě (ani v případě, že by šlo o skutečnou dočasně nepohyblivou závadu, za kterou se sloup takhle vydává) hráč nikdy nedostal. Viz. text odtsavce 7. Dočasné závady III. Úleva ze vzorových místních pravidlech, které jsou součástí standardní brožurky.

Mirku i Vám všechno nej do roku 2013, málo podobných nesmyslů a díky za dotaz.




Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »



« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019