Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Aktivní HCP

A A A

Letos na jaře jsem si udělal ZK a následně stihl 3 turnaje (aktuální HCP 45). Musím i první rok ještě "honit" 4 výsledek, aby mě příští rok nenaskočil NEaktivní HCP?

Děkuji za odpověď!
M.Vrána

Odpověď na dotazDobrý večer pane Vráno.

Honit "Aktivní EGA" Hcp budete až od chvíle, kdy se dostanete na aktivní EGA Hcp a to na hodnotu 36 a lepší - díky za upozornění Edovi. Tam teprve začíná platit ustanovení HCP řádu, respektive Hendikepového systému EGA, podle kterého se Hcp českých golfistů řídí, a to konkrétně bodu 16.9:
Hráč musí odevzdat nejméně čtyři (4) kvalifikační výsledky za každý kalendářní rok, aby poskytl své hendikepové autoritě dostatečnou informaci o svých herních schopnostech a umožnit ji tak potvrzení či úpravu přesného hendikepu EGA v rámci roční kontroly.
Tato podmínka platí od roku 2007.
Poznámka: Pokud hráč odevzdá méně než čtyři (4) kvalifikační výsledky včetně ”bez výsledku”, nebude jeho EGA hendikep statisticky podložený, jelikož nemusí správně odrážet jeho skórovací schopnosti, a hráč tak nemusí být přijat do kvalifikačních soutěží, které vyžadují EGA hendikep. Takový hendikep je nicméně možno použít pro společenskou a přátelskou hru.


Omlouvám se odpovědí s křížkem po funuse. Výroční kongres PGAs Europe a týden rozhodcování na Q-School v Maroku jsou toho také příčinou...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019