Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Ryder Cup - nasazovani hracu

A A A

Dobry den,

po vcerejsim uzasnem prubehu zaverecneho dne Ryder Cupu mam jeden ne zrovna "pravidlovy dotaz" a verim, ze Vy budete znat odpoved.
Zajimalo by mne, jak dochazi k nasazovani hracu v Ryder Cupu do jednotlivych her - zda kapitani nasazuji napriklad svuj par (v singlech pak jednotlive hrace) pote, co protistrana prozradi svoje "kone", nebo zda kapitani proste napisi naslepo pred kazdou z her svou volbu a pak je pro vsechny prekvapenim, jak to zrovna vyslo a kdo se s kym utka. Nebo je to nejak jinak?

Pisu to trochu kostrbate, ale urcite mi rozumite. :-)

Moc Vam dekuji za odpoved.
Marek

Odpověď na dotaz


Marku rozumím, nebojte.

Nejdřív je třeba říct, že včerejšek byl neuvěřitelně silný příběh! Tolik odhodlání, vůle a individuální síly pohromadě, kde se to dá vidět a zažít...? Chtěl bych slyšet proslov kapitána evropského týmu, Jose Maria Olazabala před rozhodujícími singly. Podle mne to byla největší motivace v historii golfu, když se u ní slzám neubránila většina hráčů. Už víme, co to je golfové srdce, že...?

No, a teď míň emotivně. Kapitáni předkládají v daný okamžik své sestavy, takže všechny hry jsou více či méně překvapením. Tady právě rozhoduje znalost hráčů soupeře, znalost psychologie soupeřova kapitána, schopnost představit si, jaké výjimečně překvapivé tahy může soupeřův kapitán udělat...

Díky za dotaz marku a BRAVOOOO EUROPEEEE!!!!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019