obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Odpaliště ve vodě?

A A A

Zdravím,
Hodkovičky - bílá odpaliště na jamce č.8 jsou uprostřed červené vody, místní pravidla to neřeší a ani to snad nejde....?( červené kolíky jsou kolem dokola a pravděpodobně řeší vodu pro jiné jamky - nicméně bílá odpaliště osmičky jsou uprostřed.)

Díky Jarda

Odpověď na dotaz


Jardo dobrý den.

Musím se omluvit jak Vám, tak i Hodkovičkám. hrál jsem tam jen jednou a dávno, takže si situaci neumím vybavit. Nicméně si myslím, že buď:
a) to jenom působí opticky, že odpaliště je ve vodě (už se nám stalo, že jsme při přípravě hřiště označili půdy v opravě na jedné jamce a pak jsme si sami nebyli jistí - byť to zní prapodivně - co je půda v opravě a co je fairway, takže jsme museli do půd v opravě ještě dostříkat nápisy G.U.R.)
b) je to chyba značení

Spíš se přikláním k variantě a), variantu b) by mohl mít na svědomí třeba greenkeeper, který sekal roughy a nevrátil správně značení. Nicméně je-li odpaliště ve vodě, třeba se na něm podle toho chovat... :)

Nezlobte se, že odpověď je takhle nejdnoznačná...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018