Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Odpaliště ve vodě?

A A A

Zdravím,
Hodkovičky - bílá odpaliště na jamce č.8 jsou uprostřed červené vody, místní pravidla to neřeší a ani to snad nejde....?( červené kolíky jsou kolem dokola a pravděpodobně řeší vodu pro jiné jamky - nicméně bílá odpaliště osmičky jsou uprostřed.)

Díky Jarda

Odpověď na dotaz


Jardo dobrý den.

Musím se omluvit jak Vám, tak i Hodkovičkám. hrál jsem tam jen jednou a dávno, takže si situaci neumím vybavit. Nicméně si myslím, že buď:
a) to jenom působí opticky, že odpaliště je ve vodě (už se nám stalo, že jsme při přípravě hřiště označili půdy v opravě na jedné jamce a pak jsme si sami nebyli jistí - byť to zní prapodivně - co je půda v opravě a co je fairway, takže jsme museli do půd v opravě ještě dostříkat nápisy G.U.R.)
b) je to chyba značení

Spíš se přikláním k variantě a), variantu b) by mohl mít na svědomí třeba greenkeeper, který sekal roughy a nevrátil správně značení. Nicméně je-li odpaliště ve vodě, třeba se na něm podle toho chovat... :)

Nezlobte se, že odpověď je takhle nejdnoznačná...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019