Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Turnaj bez úpravy HCP

A A A

Dobrý den,
Dnes to není ani tak dotaz k prvidlům, spíše k soutěžnímu řádu.
Vzhledem k počasí není neobvyklé, že se hrají turnaje na hřištích v téměř neregulérních podmínkách. Jeden takový jsem absolvoval v minulém týdnu. Nemohu se zbavit dojmu, že jsem někde četl, že pokud jen určité procento hráčů turnaje nezhoršuje, může soutěžní výbor změnit status turnaje vypsaného na úpravu HCP na turnaj bez úpravy, resp. jen pro zlepšení.
Nejde ani tak o nějakou tu destinku zhoršení, spíše o dobrý pocit účastníků turnaje. Mám pravdu, je toto někde zakotveno? Vím, že konečné slovo má vždy soutěžní výbor. Ale ...
Děkuji moc, Jirka Mrňák

Odpověď na dotazDobrý den Jiří

v Hendikepovém systému české golfové federace je v bodě 17.3 pod písmenem h) schována odpověď na Vaši otázku. Pojďme si ji celou zopakovat;
Pokud z jakéhokoliv důvodu uhrálo výsledek v příslušné ochranné zóně nebo lepší méně než deset procent všech hráčů, Soutěžní výbor musí prohlásit toto kolo za "pouze pro snižování" (Reduction Only, R/O). Toto opatření bude pokryto funkcionalitou serveru ČGF a bude prováděno automaticky!

Takže, přeloženo do srozumitelné češtiny, pokud méně než deset procent hráčů udrží nebo zlepší, pak ostatní nezhoršují a o vše se automaticky stará server.

Hezkou hru!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019