Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Dropováni přes vodu

A A A

Zdravím

Problém s dropování přes podélnou vodní překážku, kdy bylo více možností co vybrat jako druhý břeh jsem skutečně zažil. Popis situace: Míč překročil červenou vodu ve tvaru něco jako ohnutý rohlík ve prostřed ohnutí. Vlajka je přesně proti tomuto bodu. Tzn. mohu dropovat přesně tam kde prošel přes vodu (pak střílím do greenu přes vodní překážku), nebo si najdu místo přes vodu, ale to si mohu najít na pravo i na levo přes ramena rohlíku. Jediná podobná situace se řeší v rozhodnutí 26-1/14, ale v mém případě spojnice míst nešla přes suchá místa = mohl jsem dorpovat na místě, přes vodu na pravo nebo přes vodu na levo. Dle obrázku z rozhodnutí by to např. odopvídalo pozici Y1 ale blíže k vlajce přesně v ohybu. Dropovat bych pak mohl v bodech Y1, X1 a navíc cca Y2. Nebo to je jinak ?

Odpověď na dotaz


Předpokládám, že dotaz posílá Michal H., takže - Michale,

Ano umím si představit rohlík a prostředek ohnutí a také to, že potom to bude doprava i doleva exaktně stejně daleko a že si pak hráč může vybrat. Nechci (a ani nebudu) dělat z Poradny chat, ale můžete mi - nám napsat, kde (hřiště a jamka) se Vám tahle situace stala?

Díky a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019