Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Chov ovcí

A A A

Dobrý den,

opravdu netuším jak řešit situaci která se mi stala v Terezíně.
U jamky č.9 toto léto začali pást ovce v mobilní ohradě. Z odpaliště jsem samozřejmě tuto ohradu trefil. Z důvodu přítomnosti berana jsem neriskoval a míček jsem v ohradě nehledal.

Jak postupovat?? Já jsem řešil jako stracený míč. Ale je to tak správně když aut to není voda také ne a hledání mi znemožnil daný stav.

Děkuji za odpověď.
Martin

Odpověď na dotaz


Martine moc se omlouvám, ale už podruhé se musím smát na celé kolo...

Ohrada by měla být definována jako půda v abnormálním stavu. Pak míček v ní ztracený hráč může beztrestně nahradit a dropovat na jednu hůl od místa nejbližší úlevy v místě, kde míč do ohrady vletěl.
Ve Vámi popsaném případě jste měl do ohrady vlézt, míč najít a řešit, jestli něco překáží nebo ne... :) Nebo to vyřešit přesně tak, jak jste to udělal: ztracený - jedna trestná - zpátky a modlit se (nebo udělat všechno pro to), aby tam ten míč neskončil znova...

Martine hezkou hru a bacha na berany!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019