obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Zásah vlastního náčiní

A A A

Dobrý den Michale,

jak jsem zmiňoval na parkovišti drivingu na Zbraslavi, mám jeden dotaz k situaci, jenž se mi před pár lety přihodila. Šilheřovice, amatérka, jamka č. 17, drive lehce vpravo, tudíž následuje punchovaná rána pod stromy a skrze stromy. Beru hůl, vymyslím, zamířím, po chvíli i napřáhnu, trefím blbě míč, ten hituje hned první kořen, co mu byl v cestě, od něj svíce a lehkým plachtěním mi za mého údivu a stálého sledovaní zmizí moje "provéčko" skrz covery na dřeva přímo do bagu. Ihned poté, co jsme si se spoluhráči utřeli slzy z očí (ano, všem se to velmi líbilo), jsme se jali situaci nějak řešit. Označil jsem tedy pozici míče - zapíchl jsem týčko do bagu a do země kde stál bag, vyndal pár holí a otočil bag vzhůru nohama abych z něj vyklepal toho neposlušného mrzáka. Ten se opravdu vyřítil díky zemské přitažlivosti směr zem, po chvíli diskutování jsem připsal 2 ranky a vyrazil směr green. Řešili jsme to dobře, nebo mě měl Luboš Klikar na 18 jamce rovnou diskvalifikovat, jelikož těch trestných mělo být víc? :-) Tom Vymazal

Odpověď na dotaz


:)))))) Tome prima historka, byť není ojedinělá...

Otázka je, kdy se historka odehrála. V současnosti platí (už druhé období), že při zásahu vlastního vybavení, caddyho nebo parťáka hráč dostane jednu, a to jak ve hře na rány, tak i ve hře na jamky. Varianta "za dvě" ve hře na rány a ztráta jamky při hře na jamky je minulostí. Takže rozhoduje rok. Možná, že jste si jich nakonec "napálil" zbytečně moc... :)))

Díky za dotaz a bacha na stromy! Mimochodem jeden známý český amatér a (dnes již bývalý) funkcionář mi jednou v Poděbradech vysvětloval, že netrefit strom stojící v cestě se dá jedině tehdy, když na něj namíříte... Naštěstí stihnul uhnout, protože jinak by byl český golf významně ochuzen... :)))
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018