Zůstaň mužem a užij si osmnáctku

28.04.2014 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Golfová sezona je v plném proudu a hráči vyrážejí vstříc novým golfovým úspěchům. Ať už jde o profesionály nebo jen o milovníky golfu, jednoho dne se každý muž na golfovém hřišti začne kromě bílého míčku potýkat ještě s jiným problémem. Místo aby si užil hru na 18 jamkách v plném soustředění, začne se pokradmu rozhlížet a s omluvou pak opouští svůj flight, aby si ulevil. A jak říká český golfový profesionál Alan Babický: „I tenhle handicap bychom chtěli mít nulový“.

Handicapem o kterém mluvíme, jsou první příznaky, které provázejí problémy s prostatou. Bohužel téma, o kterém se mužům nechce příliš mluvit, se nezřídka promění v noční můru. Zdánlivé počáteční nepohodlí totiž může být předzvěstí mnohem větších zdravotních problémů.  Musíme si uvědomit, že karcinom prostaty je první nejčastější příčinou smrti na nádory u mužů. U všech těchto mužů byl někdy jejich karcinom malý, omezený jen na prostatu a tudíž vyléčitelný. Vyléčení pacienti jednoznačně vděčí za včasné rozpoznání choroby a úspěšnou léčbu preventivnímu vyšetření, které podstoupili.

Propagátorem prevence rakoviny prostaty je i golfová legenda Arnold Palmer, který si sám neblahou diagnózu vyslechl. Osobitým způsobem se k preventivní kampani rakoviny prostaty přidal John Daly. Navrhl design svých golfových kalhot, kde vztyčený prst v zářivých barvách představuje zachování mužnosti při včasné diagnóze a upozorňuje tak na to, o čem se chlapi stydí mluvit.

V České republice rakovinou prostaty onemocní ročně více než 8 500 mužů. I pro ně je tu už dva roky šetrné řešení v podobě komfortní a rychlé léčby – protonové terapie. Ambulantní léčba snižuje rizika impotence a inkontinence a poslední studie z USA prokázala, že 97 procent pacientů, kteří se léčili protonem je úplně uzdraveno a užívají si normální život se všemi radostmi včetně ničím nerušené golfové hry.

Kromě léčby nabízí protonové centrum i kompletní diagnostická vyšetření za použití nejmodernějšího vybavení, které je v současnosti na trhu. Ke spokojené hře a životu bez noční můry stačí jediné – zjistit svou hodnotu prostatického specifického antigenu (PSA). Hodnotu PSA by si měl nechat vyšetřit každý muž po padesátce jednou ročně. Má-li muž mezi svými pokrevními příbuznými někoho s karcinomem prostaty, pak by se měl nechat vyšetřit jednou ročně už od čtyřicítky.

Jestli  myslíte na své zdraví stejně jako golfové ikony, navštivte nově otevřenou nejmodernější Urologickou ambulanci v protonovém centru, a jak říká Alan Babický český golfový profesionál a ředitel Golf Areny : „Nejde jen o klid a pohodu při hře, svoje zdraví dlužíte i svým blízkým. Nestyďte se pánové a jděte se změřit“.

Bližší informace naleznete na http://www.prevenceprostaty.cz/ či http://www.protonymuzum.cz/

 

.