obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Záhadná golfová pravidla, pověry a mýty

21.03.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Stručný průvodce po golfovém hřišti, pravidlech hry a její etiketě s vtipem, nadsázkou, ironií a ilustracemi Petra Urbana. V knížce najdete 84 stran, 242 položek v rejstříku, 57 obrázků, 19 mapek a náčrtků.

Autoři:  Daniel Ebermann a Petr Urban

Při prvním setkání se golf téměř každému zdá poměrně hodně složitý a komplikovaný. A to nejen proto, že poslat míček tam, kam chcete, není jen tak. Horší je, že když poprvé vyjdete na hřiště, zjistíte, že vás pořád někdo někam žene, nutí se ohýbat, dropovat, markovat. Proč to všechno, jak, kdy a kde, to je záhadou… Právě proto jsou tu ZÁHADNÁ GOLFOVÁ PRAVIDLA, POVĚRY A MÝTY! Knížka, která stručně provede po hřišti a nejen začátečníkům odkryje nepochopitelné vazby, souvislosti a důsledky golfových pravidel i etikety, ale také mnoha golfových pověr a mýtů.

Ukázky z knížky

Tahle knížka vznikla proto, že mi při seznamování s golfem chyběl vtip, nadsázka a jednoduchost. Snad se mi do ní podařilo trochu z toho dostat a pobaví vás stejně, jako mě její psaní. Samozřejmě nejde o absolutně přesnou verzi golfových pravidel, je to jen jejich základ pro nejběžnější situace na hřišti obecně a nejobvyklejší hru. Podrobné znění proto hledejte v titulech, ze kterých bylo při jejím psaní čerpáno: Pravidla golfu 2008–2011, Soutěžní řád ČGF a hendikepový systém EGA.

„Záhadná pravidla“ jsou milou a zábavnou možností, jak mít opravdu ty nejdůležitější golfové zásady stále u sebe a jak i negolfistům přiblížit hru nekonečných trýzní i radostí. Tohle jsou jejich kapitoly…

Jak se čemu říká, Jak se po hřišti běhá, Na odpališti, V poli, V outu, Voda a biozóny, Bunkr, Green, Na turnaji, Rejstřík, Závěr

Daniel Ebermann

www.zahadnapravidla.cz