ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Záhadná golfová pravidla, pověry a mýty

21.03.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Stručný průvodce po golfovém hřišti, pravidlech hry a její etiketě s vtipem, nadsázkou, ironií a ilustracemi Petra Urbana. V knížce najdete 84 stran, 242 položek v rejstříku, 57 obrázků, 19 mapek a náčrtků.

Autoři:  Daniel Ebermann a Petr Urban

Při prvním setkání se golf téměř každému zdá poměrně hodně složitý a komplikovaný. A to nejen proto, že poslat míček tam, kam chcete, není jen tak. Horší je, že když poprvé vyjdete na hřiště, zjistíte, že vás pořád někdo někam žene, nutí se ohýbat, dropovat, markovat. Proč to všechno, jak, kdy a kde, to je záhadou… Právě proto jsou tu ZÁHADNÁ GOLFOVÁ PRAVIDLA, POVĚRY A MÝTY! Knížka, která stručně provede po hřišti a nejen začátečníkům odkryje nepochopitelné vazby, souvislosti a důsledky golfových pravidel i etikety, ale také mnoha golfových pověr a mýtů.

Ukázky z knížky

Tahle knížka vznikla proto, že mi při seznamování s golfem chyběl vtip, nadsázka a jednoduchost. Snad se mi do ní podařilo trochu z toho dostat a pobaví vás stejně, jako mě její psaní. Samozřejmě nejde o absolutně přesnou verzi golfových pravidel, je to jen jejich základ pro nejběžnější situace na hřišti obecně a nejobvyklejší hru. Podrobné znění proto hledejte v titulech, ze kterých bylo při jejím psaní čerpáno: Pravidla golfu 2008–2011, Soutěžní řád ČGF a hendikepový systém EGA.

„Záhadná pravidla“ jsou milou a zábavnou možností, jak mít opravdu ty nejdůležitější golfové zásady stále u sebe a jak i negolfistům přiblížit hru nekonečných trýzní i radostí. Tohle jsou jejich kapitoly…

Jak se čemu říká, Jak se po hřišti běhá, Na odpališti, V poli, V outu, Voda a biozóny, Bunkr, Green, Na turnaji, Rejstřík, Závěr

Daniel Ebermann

www.zahadnapravidla.cz


Počet přečtení: 2 423
Komentáře
 • Dan Ebermann napsal:

  Dobry den, dekuju za dalsi nazor do sbirky zahadnych pravidel. Sam jsem se ucastnil skoleni pod vedenim mezinarodniho rozhodciho, ktery bohuzel tvrdil opak nez uvadite. Nezbyva nez se obracet na oficialni pravidla, pripadne Decisions, ktera popularizatorska Zahadna pravidla rozhodne nenahrazuji. Kazdopadne diky za namet, knizka bude v prochazet podrobnym zkoumanim a pripadne nepresnasti budou v dotiscich rozhodne opraveny.

 • Ivan Petýrek napsal:

  Zdravím všechny příznivce golfu. Knížka vypadá pěkně a vtipně, bohužel jsou v ní zřejmě nepřesnosti ve vztahu k pravidlům. Konkrétně jsem našel rozpor na ukázce str. 63: “Nikdo… nesmí stát v dráze puttu nebo jejím prodloužením jakýmkoli směrem…” pod trestem 2 ran. Tento problém nedávno prošel Pravidlovou poradnou se závěrem, že dráha puttu končí v jamce a stát či dokonce hrát v jejím prodloužení za jamku lze beztrestně:”Jestliže hráč zahraje – doklepne míč tak, že jamka leží mezi ním a míčem, neporušuje ani Pravidlo 16-1e, ani žádné jiné. V tomto případě si totiž občas někdo bez znalosti definic myslí, že jde o hru obkročmo k dráze puttu. Jenže tomu tak není, protože dráha puttu končí v jamce. Vše je tedy v pořádku a žádné tresty se nekonají.”
  Pochopitelně to zpochybňuje i další řešení v knize uvedená …

  Díky za dotaz a vzheldem k počasí venku už možná je čas popřát si i hezkou hru!

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017