Ypsilonka prověřila golfisty fyzicky i psychicky

15.06.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Ypsilon Golf Resort Liberec přivítal ve středu 6. června golfové hráče turnajů O2 Golf Adventures. Tamější areál má několik ocenění Hřiště roku a všichni hráči naplno poznali, v čem se skrývá jeho krása i záludnost. Hru navíc znepříjemňovalo chladné počasí, ale přesto hráči odcházeli z turnaje s dobrou náladou.

Kopcovité hřiště prověřilo technickou i fyzickou zdatnost všech účastníků. Ypsilon Golf Resort se nachází u Liberce, kde je počasí o poznání drsnější. Teploty na greenu jen lehce přesáhly deset stupňů a nepříjemný byl i nárazový studený vítr. K velké radosti všech zúčastněných však ze zatažené oblohy netekly proudy vody, a proto navzdory zimě a větru převládala mezi hráči spokojenost s tím, jak to s počasím nakonec dopadlo.

Zkušenosti přítomných playerů se projevily již v klubovně před startem turnaje. Dlouhé kalhoty, větrovky i sportovní kulíšky potěšily ve výbavě nejednoho hráče. Někteří se ale vydali do turnajového dne, zlákáni ranním sluncem, jen v krátkých kalhotách a později toho litovali. Ti duchapřítomní se ještě stihli dovybavit v místní golfové prodejně.

„I přes hrozivou předpověď počasí všechno vyšlo parádně, hřiště bylo krásně upravené a spolu se skvělými spoluhráči jsme dokázali zvládnout i velkou technickou náročnost. Musíme poděkovat i organizátorům za skvělou podporu a občerstvení, které přišlo v chladnějším počasí obzvláště vhod,“ řekl jeden z účastníků turnaje Karel Psohlavec.

Odpaliště, fairwaye i greeny byly opravdu ve skvělém stavu, což není v těchto zeměpisných podmínkách vůbec jednoduché. Ještě v březnu ležel na hřišti metr sněhu, ale již v dubnu byl areál v provozu.

„Hřiště je opravdu náročné, ale krásné. Kopcovité areály dávají golfu šmrnc a prověří hráče i po fyzické stránce“, pochvaloval si další hráč.

V boji s náročným terénem hráče motivovaly již tradičně bohaté věcné ceny. Ve třech různých handicapových kategoriích se obzvláště dařilo i ženám, kterým jako by technické hřiště více sedělo. Hned dvě dámy obsadily první místo a další získala pomyslnou bronzovou medaili, což je vzhledem k jejich malému počtu ve startovním poli úctyhodný výkon.

Stupně vítězů:

Kategorie 37 – 54

  1. Monika Jindrová
  2. Adam Raška
  3. Karel Máj

Kategorie 18,1 – 36

  1. Eva Dünker
  2. Jaroslav Babický
  3. Ivana Hrehová

Kategorie 0 – 18

  1. Karel Boháč
  2. Zdeněk Hlinský
  3. David Pícha

Vložené soutěže:
Longest Drive: Adam Přikal
Nearest to Pin: Martin Prachař
Lucky hole: Karel Boháč, Lubomír Chelt

Autor: Tomáš Houska