Vítěz golfové Partner’s Tour poletí do Jihoafrické republiky

30.09.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Krásný golfový areál v obci Véska nedaleko Olomouce hostil poslední z letošních turnajů platformy O2 Golf Adventures Partner’s Tour. Nádherné počasí potěšilo všechny účastníky, mezi které patřilo i několik významných osobností, například bývalá ministryně školství Petra Buzková, sportovní komentátor Jaromír Bosák nebo skikrosař Tomáš Kraus.

Právě Jaromír Bosák ještě v úterý večer komentoval z pražského studia fotbalový duel Ligy mistrů a po pouhých třech hodinách spánku vyrazil do Olomouce. „Na mém výkonu to určitě bylo znát, a to teď ještě budu další tři hodiny řídit, abych stihl zápas Plzně v Champions League,“ prozradil po odehrání posledního míčku.

Bosákovi nepomohl k lepšímu umístění ani Red Bull, který hostesky všem účastníkům posledního turnaje rozdávali. „Připadal jsem si jako současný Tiger Woods,“ smutnil. „Ale kdybych měl jeho bankovní konto, tak bych to bral,“ dodal však s úsměvem vzápětí.

To bývalá ministryně školství Petra Buzková se na své odpaly maximálně soustředila. V jednom momentě u první jamky dokonce vyhnala ze své blízkosti oficiálního fotografa. „Čeká mě těžký úder. Jestli mě budete fotit a já ho zkazím, tak vás potom přetáhnu svou holí,“ na oko vyhrožovala. Odpal se jí ale nakonec povedl na jedničku a na greenu se už ochotně nechala fotografovat.

Z vítězství v turnaji se v nejvyšší kategorii nakonec radoval Jaromír Trnka, který si kromě nádherné trofeje od sklárny Motl odvezl i zájezd od O2 Golf Adventures do resortu Alba House v jižní Africe. „V Olomouci jsem hrál poprvé a moc se mi tady líbilo. Hned na třetí jamce jsme degustovali mušle a další francouzské delikatesy od Le Moules, takže jsme se báli, že ani nedojdeme do konce. Do jižní Afriky se těším, už jsem tam byl, ale golf jsem tam ještě nehrál,“ vážil si svého vítězství Jaromír Trnka, který si kromě hlavní ceny převzal i pohár v kategorii Red Bull Final 5 a také si vylepšil svůj handicap. Na zájezdy do Španělska se potom mohli těšit vítězové dalších dvou kategorií.

Modrá obloha bez jediného mraku potěšila i jednoho ze zakladatelů platformy O2 Golf Adventures Jana Hrušku. „Počasí bylo neskutečné, olomoucké hřiště bylo perfektně připravené. Situaci všem hráčům trochu ztížil fakt, že jamky byly navrtané na těch nejsložitějších místech, ale Olomouc má jedno z nejhezčích hřišť v republice a myslím, že hráči si se všemi problémy v terénu dokázali poradit,“ pochvaloval si turnaj.

Jediným negativem celého svátečního dne tak bylo pomyšlení, že se jedná o poslední setkání v sezóně. Celá série se však podle Jana Hrušky mimořádně vydařila a již teď se všichni zúčastnění těší na následující ročník. „Oproti loňskému roku jsme měli velké štěstí na počasí. Podařilo se nám navíc z pětadevadesáti procent naplnit kapacitu turnajů, což pokládám za velký úspěch. Třetí věcí, ze které mám radost, je, že se nám vždy podařilo turnaj dohrát do limitu pěti hodin. Hráči byli spokojení, pro letošní sezónu jsme pro ně připravili krásné ceny i ve spolupráci s našimi partnery,“ hodnotil celý ročník turnajů O2 Golf Adventures Partner’s Tour jeden ze zakladatelů platformy Jan Hruška.

Atraktivní součástí turnaje byly vložené soutěže. V kategorii longest ženy zvítězila Zuzana Trnková, manželka vítěze královské kategorie turnaje. „Nepovedla se mi snad žádná rána kromě té jediné,“ přiznala při přebírání ceny.

Nejlepší hráči:

Kategorie HCP 0 – 18
Jaromír Trnka
Antonín Bleša
Augustin Adam

Kategorie HCP 18,1 – 36
Marek Vodák
Petr Rys
Roman Strohner

Kategorie HCP 37 – 54
Miliel Navrátil
Tomáš Strakoš
Marcela Blachová-Mikšová

Vložené soutěže:
Nearest to pin ženy: Nepadl
Nearest to pin muži: Ladislav Špok

Supernearest to pin:
Martin Kočí

Longest drive ženy: Zuzana Trnková
Longest drive muži: Tomáš Bank