Vířivka: Zlepší vám náladu i spánek

11.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Že je golf líný sport pro stárnoucí gentlemany? Omyl, který vám vyvrátí každý, kdo se mu věnuje. Už po půldenním putování po golfovém hřišti bolí nohy, záda, ruce…  Proč se tedy za sportovní výkon neodměnit a nenechat bolest odplout ve vířivce? Ideálně v té domácí, samozřejmě.

Vířivka totiž zlepšuje kvalitu spánku, odbourává stres a urychluje regeneraci. Po celodenním golfu je ideální naložit se do horké vody, která pomáhá léčit drobné zranění a jen tak relaxovat. A následně se vám díky tomu zlepší i sportovní výkony.

Kvalitní hydromasáž tak často vydá za ruce šikovného maséra. „Základem kvalitní hydromasáže ve vířivce jsou trysky,“ upřesňuje Michael Bäumel z obchodu virivka.cz, který je výhradním zástupcem švédské značky IQue pro Česko a dodává: „Pokud se rozhodnete pořídit vířivku domů, pak by rozhodujícím faktorem neměl být počet trysek, ale jejich rozmístění. A také kvalita jejich zpracování.“

Prodejců je hodně, kvalita ale není samozřejmostí

Upozornění na kvalitu je na místě. Zájemců, kteří si chtějí doma vytvořit dokonalé wellness zázemí s vířivkou přibývá, zároveň ale roste i počet prodejců, kteří nabízejí sice levné, ale nepříliš kvalitní výrobky.

Na co si dát tedy při výběru venkovní vířivky pozor?

Trysky by měly masírovat namáhané svaly a jejich masáž by vám měla být příjemná, proto je důležité jejich takzvané chiroterapeutické rozmístění. Pokud ho výrobce nedodrží, pak vám pobyt ve vířivce bohužel nikdy nepřinese 100% efekt. A v krajním případě vám může být proud vody na některých místech až nepříjemný.

Důležitá je kvalitu trysek

„Kromě toho pak dbejte i na to, jak jsou trysky do skeletu vířivky zapracované,“ upozorňují odborníci z virivka.cz. Švédské vířivky IQue používají takzvané bezsilikonové zpracování, takže se zákazníkovi díky tomu nikdy nestane, že se silikon začne po nějakém čase v okolí trysky odchlipovat a voda začne prosakovat, jak se to stává u levnějších modelů.

Na co dalšího dát pozor? „Určitě na materiál, ze kterého je vyrobená skořepina vířivky,“ dodávají odborníci. Vana vířivky je z převážné části vyrobena z akrylu. Část výrobců používá akryl původem z Číny, část sází na americkou produkci. A můžete si tipnout, který z nich je sice levnější, ale rozhodně méně kvalitní.

Na čínském akrylátu vznikají často už jen pár týdnů po pořízení první bublinky, praskliny, nerovnosti… Americký je sice dražší, ale jeho kvalitu obvykle poznáte už na první pohled. Vana vířivky je hladká a bez jediného kazu. Ostatně, i švédské vířivky IQue používají americký akrylát a na svoje produkty se i díky tomu nebojí dát prodlouženou pětiletou záruku.

Duální filtrace a kvalitní izolace


Při výběru vířivky byste pak měli řešit i systém filtrování (ideální je duální filtrace, která posbírá i větší nečistoty ze dna) nebo třeba izolaci, která sice není na první pohled vidět, ale právě od její kvality se odvíjí finanční náročnost samotného provozu vířivky. „Kvalitní izolace zvýší cenu vířivky, ale následně výrazně ušetříte za vytápění,“ říká Michael Bäumel a dodává: „Precizní izolace navíc prodlouží i její životnost.“

Jde vám ze všech parametrů, které byste měli při pořizování vířivky sledovat, hlava kolem?

Vydejte se do specializované prodejny, kde vám zkušení odborníci poradí a kde nenarazíte na nekvalitní výrobky. Mimochodem, jedna taková funguje v ulici Milady Horákové na Praze 6 a podrobnosti o ní najdete na internetové adrese virivka.cz.

 

Kontakt:


 

Showroom najdete na adrese Milady Horákové 127, Praha 6

Tel+420 776 55 66 33

Email. info@virivka.cz

Otevírací doba

Po – Pá: 10:00 – 12:00, 13:00 – 18:00

So: 13:00 – 18:00

Ne: zavřeno