Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Umělé golfové greeny GREENFIELDS Professional

27.03.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Greenfileds Golf & Leisure je jedna ze divizí společnosti GREENFIELDS, která se zabývá výhradně produkty pro golfový trh. Po mnoha letech vývoje umělých trávníků bylo konečně dosaženo cíle – maximálně přiblížit vlastnosti umělé távy přírodnímu vzoru. Tento smělý cíl se podařilo splnit dokonce I v případě tak náročném jako je tráva na jamkovišti.

Většina výrobců umělé trávy nevěnuje dostatečnou pozornost potřebám golfového trhu, a tak I přes to , že současné technologie již umožňují věrně napodobit přírodní trávu, používá pro své golfové produkty často univerzální typy vláken a materiálů, které nesplňují vysoké nároky golfu. Z toho důvodu bohužel přetrvává určitá skepse a averze golfových profesionálů ale i amatérských golfistů k umělé trávě na golfových hřištích. Samozřejmě, že přírodní tráva je pro golf ten tradiční a určitě nejlepší možný povrch, který ovšem vyžaduje neustálou péči a jeho kvalita je závislá na klimatických podmínkách.

S masivním rozvojem golfu, který sledujeme I u nás ovšem nastává mnoho situací, kde udržovat kvalitní golfový trávník je ekonomicky náročné nebo technicky téměř nemožné. Nejedná se pouze o cvičné plochy – driving range, cvičné greeny, kde je použití umělých trávníků (např. rohožky, T-line zóny) již běžné, ale umělé golfové trávníky najdou uplatnění také na hřišti, kde je možno ji použít pro případy, kde nelze díky nepříznivým místním a klimatickým podmínkám udržet přírodní trávu potřebné kvalitě. Všechny výhody umělých greenů vynikají pak především v oblasti soukromých greenu v zahradách, na terasách, hotelích apod.

S portfoliem umělých trávníků GREENFIELDS Professional, které zahrnují chipping a putting greeny, odpaliště, fairwaye i různé typy rouchu, lze vybudovat i kompletní hřiště. Umělé golfové trávníky poslední generace umožňují hru bez omezení po 365 dnů v roce. Pro stále oblíbenější golfové indoory je umělá tráva jediným řešením, které v případě použití výhradně speciálních golfových trávníků není na úkor kvality hry a zimní přípravy.

Pro tréninková centra,driving range nebo golfové akademie jsou umělé trávníky vhodnou alternativou, která umožní kvalitní přípravu od začínajících až po profesionální golfisty. Pro domácí greeny a komerční využití je pak nejlepší volbou systém PRIVATE GREENS, který obsahuje kompletní řešení umělých greenů – od podkladu a umělé trávy až po speciální jamky a praporky.

Společnost NOVOTECH nabízí kompletní řadu umělých greenů pro indoory i venkovní greeny:

Venkovní hřiště

Konstrukce a technologie umělých greenů – system PRIVATE GREENS, vychází z dlouhého vývoje speciálně golfové umělé trávy, která zohledňuje jedinečné nároky golfistů na kvalitu greenů – rychlost, pružnost, odskok míče, backspin apod.

Celý systém umělého greenu se skládá z několika klíčových komponent:

• Podklad
• Speciální golfová umělá tráva
• Kvalita a složení výplně umělé trávy
• Technologie instalace
• Systému údržby

Všechny tyto součásti pak společně vytvářejí umělý green, který se nejen vyrovná přírodnímu, ale v některých ohledech jej dokonce překonává.

Indoor Golf

S rostoucí popularitou indoorů nachází umělé golfové trávníky svůj nenahraditelný význam. Konkurenční tlak a stále se zvyšující požadavky zákazníků indoor center je možno uspokojit pouze kvalitním vybavením včetně odpovídajícího umělého trávníku. Simulátory a krytá odpaliště je nutno doplnit I stejně kvalitními putting greeny aby mohli golfisté využít v halovou přípravu pro kompletní trénink. Dokonce je možno s výhodou kombinovat putting a chipping green pro trénink krátké hry.

Umělé trávníky

FiberGrass nabízí kompletní řadu umělých trávníků, které lze použít pro indoor driving range a tréninková centra. Pomocí profesionálního návrhu a kombinací vhodných materiálů může být dosaženo nejen věrného přiblížení vzhledu ale zejména herních vlastností podmínkám na skutečném hřišti. Pouze kombinace různých typů umělé trávy Fringe, Tee, Green, Rough a Path může být dosaženo profesionálního výsledku a spokojenosti hráčů. Umělé trávníky FiberGrass mohou pomoci vytvořit ve vašem indooru téměř libovolný green, který se blíží svému skutečnému vzoru – přejete si 12. green na Augustě nebo snad 11. na Karlštejně?

Design

Protože je každé indoorové centrum jedinečné, stejně jako každé hřiště, je nutné věnovat náležitou pozornost i návrhu greenu a cvičných ploch. Ve spolupráci s golfovými architekty je FiberGrass schopna připravit design od jednoduchého drviving range až po kompletní hřiště. Samozřejmostí je i možná spolupráce s vaším vlastním golfovým architektem.

Trvanlivost

Umělé trávníky poslední generace jsou velmi odolné nejen proti povětrnostním vlivům, vodě a mrazu ale také vůči vandalismu nebo nestandardnímu a zejména negolfovému zatížení. Díky tomu můžte umělé greeny využít i pro různé společenské akce pro negolfisty bez obav z jejich poškození. Díky vysoké kvalitě a profesionální instalaci je životnost umělých golfových trávníků v řádech desítek let

Další informace a reference  naleznete u dodavatele umělých greenů:

Novotech s.r.o.
Čechova 404
278 01 Kralupy nad Vltavou
tel: 315 72 5551