Turnaje O2 Golf Adventures začaly v prosluněné Dýšině

09.05.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Prvnímu letošnímu turnaji série O2 Golf Adventures opravdu přálo počasí. A každý milovník golfu jistě ví, že to je pro hezký požitek ze hry a solidní sportovní výkon základ úspěchu. V Golf Parku Plzeň u obce Dýšina panovala po celý den skvělá golfová nálada.


Na účastníky turnaje čekalo osmnáctijamkové hřiště s parem 71.  Organizátoři dokázali pro propršených dnech hřiště skvěle připravit, což ocenili všichni účastníci jednotlivých flightů, kterých nakonec startovalo přes dvacet! „Na turnaj přijelo 95% přihlášených hráčů, takže jsme velice spokojeni. Věřím, že spokojeni byli i partneři O2 Golf Adventures „ řekl jeden ze zakladatelů této golfové série Jan Hruška.

 

Areál u obce Dýšina je jedním z nejčlenitějších v republice, a proto je pro hráče velice zajímavý. Nejproslulejší je jeho tříparová jamka číslo 11 s ostrovním greenem.

Právě na této jamce byla vypsána vložená soutěž „super nearest“ a „nearest to pin“. Obě soutěže vyhrál Michal Hodan, který se z odpaliště trefil k jamce na vzdálenost 55 centimetrů. „Měl jsem samozřejmě štěstí, rána mi skvěle sedla. Půlku turnaje jsem hrál na par hřiště, ale pak už mi počet ran hodně stoupal,“ přiznal šťastný vítěz. Za svůj parádní výkon si odnesl dvě zajímavé ceny. Zapůjčení luxusního vozu Aston Martin na víkend od firmy Simix motors a poukaz na 3000 Kč od společnosti Knauf.

Na 17. jamce čekala na účastníky turnaje další soutěž – „longest drive“. V kategorii mužů vyhrál Pavel Přeček, mezi dámami míček nejdále odpálila Kateřina Ksandrová. Oba „nejdelší“ hráči turnaje vyhráli robotický vysavač Ecovacs.

Kromě jamek s vloženými soutěžemi se staly velice populární jamky číslo 4 a 8. „Osmičku jsme nazvali dietní, protože se na ní podávalo sádlo se škvarky a chlebem,“ smála se Štěpánka Duchková, jedna z moderátorek turnaje a také aktivní golfistka. „Místní hřiště mám velice ráda, protože jsem na něm už něco vyhrála a dlouhodobě se mi zde daří. Bohužel mě zrovna tento turnaj bolí záda, což mě dost limituje, ale i tak jsem si dnešní krásný den užila,“ řekla s úsměvem na tváři sympatická moderátorka.

Smůlu na zranění měl i sportovní komentátor Jaromír Bosák, který golf nejen komentuje, ale samozřejmě i vášnivě hraje. „Mám pochroumané pravé rameno, takže možná i právě proto jsem zahrál tak strašně. Hřiště jsem obešel na 95 ran. Na druhou stranu jsem měl ze hry skvělý zážitek, protože mě letos konečně zastihlo úžasné golfové počasí,“ pochvaloval si Jaromír Bosák.

Nejdelší zdržení čekalo na hráče na jamce číslo 4. Nebylo to z důvodu štosování flightů, ale kvůli nabídce degustačního menu od pražských restaurací La Gare a Le Moules. Hráči si zde mohli odpočinout při ochutnávání mušlí, které byly přivezeny teprve den před turnajem až z Dánska.

Zkusit atmosféru turnajů O2 Golf Adventures máte šanci i vy. Stačí se přihlásit na turnaj série O2 Golf Adventures Open. „Máme poslední volné flighty pro turnaje v Mladé Boleslavi a Dýšině. Není na co čekat,“ prozradil Tomáš Dufek ze společnosti O2.

Jan Hruška láká širokou veřejnost i na další zajímavou událost. „Na 19. června připravujeme také akci Čtyřlístek na golfu v hostivařském golfovém areálu. Připraveno je sportovní odpoledne, kde by měly děti najít vyžití při různých sportovních aktivitách a také objevit krásu golfu,“ zval na zajímavý program Jan Hruška.

O tom, že golf může být sportem pro širokou veřejnost, je přesvědčen i Jaromír Bosák: „Je dobře, že začalo hrát hodně dětí. Ty k tomu navíc přivádějí i rodiče. Někomu možná nevymluvíte, že je to sport jen pro snoby, ale znám plno dražších sportů. Opravdu to tak není. Nikdo přeci nemusí začínat v luxusním golfovém klubu s nejlepším vybavením, ale může si chodit zahrát na méně slavná hřiště. Myslím si, že se přístup veřejnosti ke golfu za poslední roky pozitivně mění a snažíme se tomu pomoci i v televizi, kde dáváme golfu dost prostoru.“

Další turnaj série O2 Golf Adventures Partner´s Tour je na programu již 18. května na krásném hřišti v Cihelnách. Tam také bude mít na turnajích O2 Golf Adventures premiéru nový golfový koncept Red Bull Final Five. Ten byl vyzkoušen ve Velké Británii a nyní zažije horkou premiéru. Tato vložená soutěž je ideální také pro golfisty, kterým se v průběhu kola nedaří. Mohou zapomenout na předešlé nepovedené výkony a zabojovat na posledních pěti jamkách, jejichž skóre se do soutěže bude počítat. První turnaj série Open se bude konat o tři dny později na hřišti Albatross.

Výherci turnaje v Dýšině:

Vložené soutěže:

Super nearest to pin:
Michal Hodan (55 cm)

Longest drive: muži
Pavel Přeček

Longest drive: ženy
Kateřina Ksandrová

Medailové pozice:

Kategorie HCP 37 – 54
1. Marcela Olmerová – 41 b.
2. Jaromír Piskoř – 37 b.
3. Zdeněk Rak – 33 b.

Kategorie HCP 18,1 – 36
1. Lukáš Adam – 42 b.
2. Petr Stránky – 41 b.
3. Šimon Čapek – 40 b.

Kategorie HCP 0 – 18
1. Tomáš Čížek – 36 b.
2. Ladislav Helinsky – 35 b.
3. Jiří Beneš – 33 b.

 

Autor: Tomáš Houska, http://www.o2golfadventures.cz/