Turnaj O2 Golf Adventures Powered by Knauf na Albatrossu vyhrál jedenáctiletý golfista

23.05.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Úžasný golfový areál Albatross ve Vysokém Újezdu nedaleko Prahy hostil třetí letošní turnaj O2 Golf Adventures. Organizátorům opět přálo počasí. Celý den svítilo slunce a po avizovaných bouřkách ani památky.

„Je to satisfakce za minulý rok, kdy na turnaje tak hezky nebylo. Jsme za to strašně rádi, protože při dobrých podmínkách je hra samozřejmě mnohem lepším,“ řekl jeden ze zakladatelů platformy O2 Golf Adventures Jan Hruška.

Sobotní turnaj na Albatrossu patřil k těm náročnějším. Kvůli intenzivnímu sluníčku museli hráči neustále doplňovat tekutiny i energii. V tom jim pomáhaly krásné hostesky, které po hřišti neustále rozvážely vodu a drobné občerstvení. Restart těla i mysli si hráči nejčastěji dopřávali na 13. jamce, kde probíhala degustace společnosti Casa Latina, která nabízí latinskoamerické rumy, doutníky a další speciality z tohoto kraje. Na Albatrossu to byly například skvělé tapas s kuřecím masem i grilovanou zeleninou  a banánové chipsy.

„Hřiště bylo skvěle připraveno a myslím, že je jedno z nejlepších u nás. Odpaliště, greeny i fairwaye jsou na neuvěřitelné úrovni. Když vyjde počasí, může se hráč zlobit jen a jen na sebe,“ mínil Jan Hruška. Na novém golfovém areálu Albatross se chybičky hledají opravdu těžko.

Jedním z hráčů, který se během turnaje hodně zlobil byl teprve jedenáctiletý Daniel Vajdák. K velkému  překvapení všech přítomných tento mladý golfista vyhrál handicapovou kategorii 18,1-36. „Má na sebe velké nároky. Když patoval na dva pokusy, tak hned naštvaně říkal, že končí s golfem a chvíli se tvářil, že ani turnaj nedojde do konce,“ prozradila na Dana jeho maminka Renata, který s ním šla ve flightu.

„Pak jsem ale zahrál par u už se mi hrálo mnohem líp,“ řekl mladičký vítěz. „S golfem jsem začal asi v devíti. Chodím hrát společně s mamkou a taťkou. Žádný můj kamarád golf nehraje, ale určitě jim pořád budu říkat, jak je to hezký sport,“ usmíval se Dan.

„Je skvělé, že můžeme hrát celá rodina. Spolu jsme začali a trávíme na golfu dost času a jezdíme i na golfové dovolené. Myslím, že to je na tomto sportu velice krásné,“ řekla maminka jedenáctiletého vítěze. To, že jablko nepadá daleko od stromu a rodina spolu často trénuje, potvrdila i výsledková listina. Renata Vajdáková se umístila ve stejné kategorii na třetím místě se čtyřbodovou ztrátou na svého jedenáctiletého šampióna.

Platforma O2 Golf Adventures připravuje na 19. června právě pro rodiny s dětmi sportovní den Čtyřlístek na golfu v areálu Golf Hostivař. „Chceme, aby se děti seznámily se základy golfu. Smyslem bude projít si 18 sportovních disciplín jako jamek na golfovém hřišti. Děti si budou výsledky zapisovat do skórkarty stejně jako na golfu. Pro všechny účastníky máme připravené dárky a diplomy, které jím osobně podepíše kreslíř Čtyřlístku pan Jaroslav Němeček,“ řekl Jan Hruška.  Bohatým programem navíc budou provázet moderátoři Štěpánka Duchková a Vlasta Korec.

Přijít mohou opravdu všichni. S golfem nemusíte mít žádné zkušenosti a veškeré vybavení vám bude zapůjčeno. Stačí mít jen pohodlné oblečení a užít si den plný sportu.  Více informací najdete zde: http://www.o2extra.cz/klub/events/sport/o2-golf-adventures/news/ctyrlistek-na-golfu-s-o2-golf-adventures.html

 

Výsledky

Kategorie HCP 37 – 54
1.   Jiří Vyšín
2.   Marek Viktora
3.   Jan Šperer

Kategorie HCP 18,1 – 36
1.   Daniel Vajdák
2.   Karel Suchan
3.   Renata Vajdáková

Kategorie 0 – 18
1.   Jiří Lízler
2.   Jiří Mikolášek
3.   Tomáš Ležal

Vložené soutěže
Supernearest to pin – bez umístění
Nearest to pin ženy – Lucie Antonsonová
Nearest to pin muži – Lubomír Cholt
Longest drive ženy – Kateřina Nová
Longest drive muži – Martin Chmelík

 

Autor: Tomáš Houska, http://www.o2golfadventures.cz/