Turnaj, který se dohrával až na Staroměstském náměstí

15.05.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Netradiční 19. jamkou v podobě posezení v argentinské restauraci a baru na Staroměstském náměstí vyvrcholil v pátek 4. května premiérový turnaj Golf And Bar Cup na pražské Zbraslavi. Hráči tak místo v klubovně (ne)řešili pokažené rány a skvělé berdíky na baru přímo v centru Prahy.

Zpočátku to vypadalo na klasický turnaj. Startovka, tří až čtyřčlenné flighty… To byl ale pouze první dojem, kterým však trpěli i někteří účastníci. Třeba Tomáš Bank, skvělý lyžař a bratr známějšího Ondřeje Banka.

„Škoda, že nemůžu vydržet na vyhlášení,“ posteskl si uprostřed vložené soutěže Red Bull Final 5 populární Bany, který tušil, že by se mohl umístit vysoko. Hned po turnaji musel jet za rodinou… To ale nebyl problém!

„Ty si asi nečetl propozice turnaje,“ ušklíbl se na něho kolega ze svahů a společník ve flightu, skikrosař Tomáš Kraus. Hned pak svému jmenovci Bankovi prozradil, že se nejen vyhlašovat, ale i zapíjet bude turnaj až večer na Staromáku.

Ještě před tím se ale dvanáct flightů potilo na hřišti za parádního počasí. Nebylo vedro, ani nepršelo, jako o den dříve. Bylo tak nějak příjemně, o což se staraly občasné mraky na obloze, které vždy daly šanci hráčům na chvilku „vychladnout“.

„Včera jsme měli jinou venkovní akci a venku pršelo. Atmosféru to chtě nechtě ovlivní. Báli jsme se rána a čekali, jestli to po probuzení bude dobrý nebo špatný. Nakonec to bylo dobrý,“ usmívali se na terase před klubovnou organizátoři Martin Bešta a Kryštof Kostroun.

V dobré náladě byli také večer se spoustou Red Bullů a jinýných drinků v baru  El Toro Negro, kde předávali nejúspěšnějším hráčům svého turnaje atraktivní ceny.

Golfistům pak kralovali Novákové, Antonín ovládl HCP kategorii 3-18, Petr pak 18,1-54. Oba se můžou těšit na pronájem automobilového okruhu CzechRing a hodinové svezení s protijezdcem.

Tomáš Chlost s Martinem Cinolterem se pak mohou těšit za druhá místa na zážitek ve Skydive aréně, třetí Tomáš Bank a Jan Kubíček zase na vychutnání luxusního šampaňského Moet.

Co se týče Tomáše Banka, byl hned o osm ran lepší než Tomáš Kraus  a nakonec v soutěži na posledních pěti jamkách – Red Bull Final 5 se ve své kategorii (0-18) umisťuje na druhém místě. Stejně tak jako Josef Baník (18,1-36) a Eva Zlámalová (37-54) se tak může těšit na zásobu Red Bullů na celou golfovou sezónu.

Z první ceny, pozvánky na závěrečný speciální turnaj Red Bull Grand Final 5, se po skvělých výkonech radují Michal Hu, Ilona Hnízdilová a Jan Kubíček. Vstupenky na vystoupení Red Bull Flying Bach získali za třetí místo ve svých kategoriích Bedřich Bort, Jakub Chochola a Miliel Navrátil.