Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Slapy – v novém roce nová devítka a nová budova!

18.03.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

„Rabyňská hora“ se rozrůstá o Tři kříže – přesně to je název druhé devítky, kterou stihli vyšejpovat a z velké části i zasít ještě loni na podzim. A nejen to, rekordně vysoké říjnové a listopadové teploty výrazně přišpěly k tomu, že se druhá devítka ještě před vánocemi zazelenala! Hrát se na ní pochopitelně ještě nesmělo, ale už od pohledu dávala znát, na co se má připravit golfista, který na Slapy přijede na jaře. A je to tady! Od 3.března mají otevřeno a vy se na světlounce zelenou trávu na druhé devítce můžete osobně jít podívat cestou z devítky. Více na www.golfslapy.cz.

 

Opět půjde o hřiště, které bude velmi přirozeně a nenásilně zakomponováno do místní krajiny. Opět se tu nabízejí krásné pohledy a výhledy na okolní lesy, údolí před Slapskou přehradou a také na obce Slapy a Přestavlky. Kdo zná „Rabyňskou horu“, může se těšit na stejně přátelské, otevřené a široké fairwaye a na velmi precizně modelované greeny. Zejména ten na jamce číslo 14, kde má každá ze šesti pin pozicí svou terasu, vyzkouší schopnost čtení greenu. Na fairwayi 17 pro změnu můžete vydechnout a nabrat rychle sílu na efektních zídkách vyskládaných z kamenů a doplněných pročištěnými remízky, no a těžkou práci greenkeepera Vojtěcha Fuchse a jeho asistenta Jakuba Lohmanna korunuje green jamky číslo 18, který je z velké části vysekaný ve skále.

Na druhé devítce najdeme nejkratší jamku (č.13, Par3, 105m ze žlutých) a potom také asi i nejtěžší (č.10, Par4, 340m ze žlutých). Výzvou pro útočné hráče bude jamka č.14 – levý dogleg, jehož green bude možné atakovat 230m dlouhou ranou přes malou vodní překážku. U greenu pak čeká vysoký břeh a hned asi 15m za jamkou out. Rozložení Tří křížů je: 2x3par, 5x4par a 2x5par. Celá 18ka působí velmi kompaktně, mezi jamkami jsou krátké přechody, celková délka je 5400m ze žlutých kamenů a čas průchodu max.do 5hodin, hřiště je spíše kratší a technické. Normování v plánu na konec dubna. Otevření druhé devítky předběžně na červen, vše samozřejmě také v závislosti na počasí. Aktuální info sledujte na www.golfslapy.cz.

No a na přelomu dubna a května 2011 se golfový areál rozroste také o zázemí pro hráče, restauraci, shop, wellnes, infocentrum, půjčovnu kol a mnohé další funkce, které nabídne nová rozestavěná multifunkční budova „Pavilon Slunce“, která bude stát „na vyvýšeném bodě širokého okolí jako keltská pozorovatelna a bude vydechovat atmosféru přírody vltavského údolí“, jak stavbu popsal její architekt J.G.Gebert. Objekt je již v závěrečné fázi své výstavby a pomalu se začínají ladit interiéry, z nichž některé jedou na Slapy až z daleké Indie. Interiér, stjeně jako budova samotná, budou stát za vidění. Na slavnostním otevření nebude chybět ani první velká výstava fotografií Ivana Anderleho a velkorozměrových soch Antonína Kašpara!