Co má společného designový nábytek s golfem?

18.09.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Designový nábytek Ligne roset – hravost, fantazie, harmonie.

Odpovídal jednatel společnosti ligne roset, Ing. Jiří Poulíček.

1.V čem je Váš nábytek jiný?
Výrobky francouzské značky ligne roset jsou jedinečné svým originálním provedením. Vznikají na jihu Francie za dodržování přísných norem převážně ručním zpracováním těch nejkvalitnějších materiálů. Každý výrobek je výsledkem práce nejlepších světových designérů, jmenujme např.: Pascal Mourgue, Didier Gomez, Ronan a Erwan Bourroullec, Pierre Paulin, Christian Werner, Peter Maly, Inga Sempé, která minulý rok navštívila Prahu se svou novou řadou Ruché (pohovka, postel). Francouzských výrobků v oblasti nábytku je na našem trhu velice málo a jsme proto rádi, že můžeme prokázat, že nejenom francouzská gastronomie, ale i francouzský design je výjimečný.

2.jak je vnímána značka Ligne roset, co představuje?
Značka ligne roset si stále zachovává svůj dobrý styl a kvalitu. V Praze je zastoupena již 17. rokem. Důkazem její kvality je to, že se „staří dobří klienti“ stále vracejí. Produkty, které jsou skutečně „nadčasové“ jako např. Togo, Multy, ale samozřejmě i nové nápadité, stále oslovují starou i novou klientelu. Výrobky dokáží pokrýt široké spektrum potřeb a jsou koncipovány pro všechny generace. Není to pouze nábytek, ale rovněž dekorace a textilie, které umíme zajistit a sladit s nábytkem. Zákazník tudíž nemusí shánět a ladit interiér jinde, protože právě to je pak největším problémem.

3.Kdo by si měl Váš nábytek koupit?
Jak jsem již řekl, ligne roset nabízí díky vynikajícím světovým designérům skutečně širokou škálu nábytku. Každý designér má svůj osobitý rukopis a díky němu pak může naše firma oslovit všechny generace, dokáže zařídit jak klasický, tak moderní interiér. Naším klientem jsou milovníci designu, ale není to jen design, který osloví. Zpracování výrobků je takové, že se na ně nejen hezky dívá, ale jsou rovněž pohodlné. Jsou skutečně vyráběny nejenom pro okrasu, ale rovněž, aby mohly být používány dlouhá léta.

4. Co může od nábytku očekávat golfista?
Nábytek je, řekl bych i „hravý“. Klient si může vybrat a kombinovat  opravdu velké množství látek a materiálů a vytvořit tak harmonii, která ladí právě jeho vkusu. Jeho interiér je pak skutečně originální, což splňuje požadavky nejnáročnějších zákazníků. Snažíme se, abychom tvorbou interiéru splnili originální požadavky každého, důležitým hlediskem je, že nechceme být uniformní, ale snažíme se naopak proniknout do pocitů každého a s ním interiér vytvořit.

Golfista se musí koncentrovat, relaxovat a využívat všech svých smyslů – cítí golfovou hůl v ruce, musí se dostat do správné pozice, aby bylo celé tělo harmonicky v pohybu, musí se zpevnit a po švihu plynule uvolnit až do totálního uvolnění… a ještě k tomu se může kochat krásným pohledem po okolí, cítit vůně přírody a sdílet emoce s přáteli.

S nábytkem je to stejné, například pohovka…

- Při dotyku cítíte jemnost kůže nebo látky

- Celé tělo usadíte pohodlně do harmonické pozice

- Uvolníte a ponecháte celé tělo bez napnutí, aby Vás pohodlná pohovka a měkké polštáře objaly, okouzlily a Vy si pak užívali krásného pohledu na sladěný interiér, který Vám přináší klid a domácí pohodu

Cítite vůni kůže nebo vašeho interiéru

- Sdílíte emoce společně s rodinou a přáteli

5. Nábytek Ligne roset se objevuje i v reportážích z turnajů Golf.cz Tour 2011, proč jste se rozhodli zvolit právě tuhle cestu prezentace?
Snažíme se hledat stále nové cesty k našim klientům. Svých zákazníků si velice vážíme a jsme rádi, že přichází již i se svými potomky a známými. Aby ale firma nezůstala spát na vavřínech, musí dělat i něco pro to, aby pronikla mezi nové tváře, aby poznala, jaký je vkus lidí i v jiných oborech. Golf je hra čistá, zábavná, společenská, spjata s přírodou…a i takový je náš nábytek. Myslím, že adjektiva spojená s golfem lze aplikovat i na naše zboží a odpovídá směru, kterým se ubíráme.

6. Mnoho z Vašich klientů jsou golfisti, uvažujete o hraní golfu také?
Ano, uvažuji pustit se do hraní golfu, ale snažím se a chci dělat věci pořádně. Chtěl bych si vzít osobního trenéra 3x týdně, vyrazit přes víkend na hřiště a dostat se rychle na úroveň, abych si mohl zahrát. Na takové tempo je potřeba si zorganizovat čas a to tento rok nemohu. Stále pracuji na interiérech a chci se maximálně věnovat klientům; nejen kreslit návrhy, ale dělat realizace a všechno do finální podoby „sladit“. Tato komplexní činnost bere hodně času. Na golf se již pár roků chystám, líbilo by se mi, kdybych mohl příští rok začít.

7.Máte za sebou spoustu zařízených interiérů, který interiér považujete za nejúspěšnější?
Za nejúspěšnější považuji ty, které „pasují“ k charakteru klienta a nejsou pouze kopií interiéru z katalogu nebo časopisu. Proto je hezké kombinovat i styly. Styl „contemporain“ současný, moderní s „neoclassique“ solitéry. Vše propojuji s látkami na okna, polštáře, sedačky, koberce. Barvy se mohou rozvíjet  někdy z opravdu malého detailu, jako např. obraz majitele. Ten je pak dominantou interiéru a celek vypadá velice půvabně a zajímavě a harmonicky.

8. Kde všude se můžeme setkat s nábytkem ligne roset?
V osobitých domácnostech, které nechtějí být konformní. Naše výrobky jsou určeny nejen pro domácnost, ale i pro hotely, kanceláře apod. Vybavili jsme spoustu kanceláří, bytů, domů jak v Praze, tak i na dalších místech  České republiky. Jména klientů ale samozřejmě nesdělujeme. Setkat s naším nábytkem se klienti mohou v našem showroomu, zahradě a ateliéru v Ječné ulici 15 nad Karlovým náměstím, kde je stále se obměňující expozice nábytku a dekorací na zhruba 700m2. Jste Vy i Vaši kolegové a spoluhráči srdečně zváni.

9. Jaké jsou Vaše plány a vize do budoucna?
Pracovat na adaptaci našeho konceptu. Chtěl bych, aby každá domácnost měla alespoň jeden kousek nábytku ligne roset a pak si postupně podle možností dokoupila další a harmonizovala tak celý interiér. Umění není jen udělat všechno nové a najednou, ale umět se adaptovat a vycházet z toho, co existuje, zkombinovat a nechat vyvíjet. Také proto máme 70% věrných zákazníků všech věkových kategorií již 17 let.

ligne roset
Ječná 15
Praha 2
www.ligne-roset.cz
www.ligne-roset-praha.cz