Resort Darovanský dvůr – resort splněných přání

02.06.2014 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Darovanský dvůr – tento rozlehlý resort situovaný v srdci přírodního parku Horní Berounka naleznete pouhých 50 minut jízdy z Prahy a 12km od sjezdu z dálnice.

Špičkové zázemí přímo v srdci golfového hřiště

Kongres&Golf hotel Darovanský dvůr nabízí kvalitní ubytování v samém srdci golfového hřiště, k dispozici je celkem 100 ***/**** pokojů. Naleznete zde dvě restaurace – jednu z nich v historické budově s 300 let starou „černou kuchyní“ s původní pecí na domácí chléb. Kongresový sál, s kapacitou 350 osob, lze variabilně rozdělit na 6 menších přednáškových sálů. K dispozici je nejmodernější audiovizuální technika a dokonalé ozvučení celého prostoru.

V květnu 2009 bylo slavnostně otevřeno designové wellness centrum Antické lázně. V tomto magickém prostoru, vybudovaném v antickém stylu na více než 300m2 a zdobeném mozaikami, mramorem či nefritovým obkladem s antickými reliéfy, naleznete různé druhy relaxačních procedur, koupelí a inhalací . To vše je působivě umocněné kouzelnou hrou vůní, hudby a světel.

Golfové hřiště – 27 + 9 jamek pro vás

Golfové hřiště Resortu Darovanský dvůr bylo na pozemcích bývalého poplužního dvora budováno postupně po jednotlivých etapách od roku 1997. Na počáteční realizaci projektu se designérsky podílel pan Kamil Pilát, konečný design a tvář hřišti však vtiskl skotský architekt Chris Johnson.

Darovanský dvůr dnes patří již k tradičním hřištím v České republice. Uprostřed krásné krajiny, nad řekou Berounkou, jsou umístěny široké fairwaye, množství hlubokých bunkerů a rozlehlé greeny. Celé golfové hřiště je lemováno okolními smíšenými lesy. Na rozdíl od mnoha nově či nedávno otevíraných hřišť je zde radost dívat se na na bohatě rozvětvené tmavozelené borovicové hájky podél fairwayí. Celek hřiště vytváří velmi malebný a příjemný dojem, navozuje atmosféru souznění hřiště s okolní krajinou a hráči se sem rádi vracejí.

Charakterově se jedná o velmi příjemné spojení parkového a linksového typu hřiště.

Tréninkové zázemí

Resort Darovanský dvůr poskytuje hráčům a zájemcům o golfovou hru rozsáhlé tréninkové plochy a zázemí ke hře. Kromě 9 jamek veřejného hřiště nabízíme 300m dlouhý driving range s krytými i travnatými odpališti, putting a chipping green.

Výuka golfu a golfová škola

Začínajícím hráčům a zájemcům o golf poskytujeme širokou nabídku možností výuky golfu. Pro juniorské návštěvníky a mládež je určena pravidelná golfová výuka pod vedením profesionálního trenéra pana Jana Šedivce, člena PGA.

Resort splněných přání

Přijeďte, nechte se zasvětit do tajů golfu, objevte magický svět wellness a ochutnejte naši výtečnou domácí kuchyni… budete odjíždět plni zážitků a nové energie. Za dobu své existence se Darovanský dvůr jednoznačně zařadil mezi nejvýznamnější kongresové a sportovní resorty v České republice.

 

 

 

 

 

 

Resort Darovanský dvůr
Darová 3, 338 24 Břasy
www.darovanskydvur.cz

.