První cestování s Golf.cz Travel

20.03.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Cestování, Novinky, PR článek
A A A

Lukáš z Golf.cz Travel mně požádal, abych sepsal svoje zážitky z výletu s jejich „cestovkou“. Tady jsou:

Konečně vyrážíme ze zmrzlé Prahy do tepla, do Turecka, do Beleku, na golf. Scházíme se ve středu ráno v Praze na letišti a seznamujeme se s ostatními golfisty – vypadá to, že to bude dobrý výlet. Odbavení proběhlo hladce, let také a už přestupujeme v Istanbulu. Za zmínku určitě stojí úžasné jídlo, které dostáváme v letadle Turkish Airlines, tato letecká společnost je tím už pověstná. Přestup je sice poněkud dlouhý, ale náš průvodce nás neomylně provází davem a na druhou stranu rozlehlého letiště, kde jsou vnitrostátní lety.

Konečně Antalya. Nasedáme do luxusních 14-ti místných Mercedesů a vyrážíme do Beleku. Cestování bylo sice dlouhé (už aby létala přímá linka Praha – Antalya), ale plně nám to vynahrazuje chlazené pivo v ledničkách automobilů, které pro nás připravil místní delegát. Check-in na hotelu proběhl rychle, organizovaně až neturec ky a hurá na večeři. Už jsem viděl hodně hotelů a hodně jídel, ale to co v Beleku v hotelu Voyage Belek, to už dlouho ne. Plná obrovská jídelna různých mas, omáček, příloh, dezertů, ovoce, zeleniny. Opravdu neskutečné. Honem spát, druhý den nás čeká golf.

S 90% účastníků zájezdu jsme se dohodli, že si zahrajeme třídenní turnaj, každý dal 20 EUR – to byl vklad a Roman K. určoval prize money pro jednotlivé dny, ale také pro celkové pořadí po třech dnech. První hřiště Sueno Dunes bylo hodno svého jména, fairwaye byly vlnité a skoro tam nebylo rovné místo. Podle mě nejtěžší hřiště, co jsme hráli (také jsem tam hrál nejhůře : ))). Druhý den jsme jeli na Montgomerie Course, což je hřiště, které je prakticky vedle našeho hotelu. Hřiště dělalo čest svému jménu, každá jamka jiná a originální. Zajímavostí jsou na jamce č.9 ochočené kachny, kterým se snaží každý golfista dát něco dobrého. Běhali za námi jako štěňata. Poslední hřiště, Carya Golf, bylo nejkrásnější a díky dostatku prostoru vedle fairwají také nejlehčí. Zde padly také naše nejlepší výsledky.

Všechna hřiště, která jsme hráli, byla ve velmi dobrém stavu a hlavně počasí nám přálo. I přes ranní teetimy jsem dohrával v tričku a v kraťasech. Servis byl perfektní, jenom na Sueno Dunes jsme byli překvapeni, že na recepci odmítali svoji vlastní měnu a striktně vyžadovali Euro. Bylo jenom vidět, že naše česká skupina není zvyklá hrát golf v tempu, na českých hříštích je to někdy také znát a „faster, faster“ marshalů nám zní v uších doteď. Je ale pravda, že především na Sueno Dunes to marshal přeháněl a někteří hráči si to s ním chtěli vyřídit „ručně“ : )

V sobotu večer jsme vyhodnotili turnaj (proč vyhrál hlavní organizátor turnaje??? : )). Dobře se najedli v japonské restauraci a také proběhl závěrečný večírek, který opravdu stál za to! Pochopili jsme, co to vlastně znamená Super All Inclusive – opravdu vám lijí vše, i značkový alkohol, nejenom lokální jako v některých jiných hotelech.

Nedělní návrat proběhl naprosto bez komplikací a se spolucestujícími jsme se loučili jako s dobrými přáteli.  Mohu říct, že poměr výkon/cena byl u tohoto zájezdu skvělý, takový servis v hotelu, především pak výběr a kvalita jídel se vetšinou dá zažít už jenom v nejluxusnější kategorii zájezdů. Už před odletem z Beleku jsme se dohodli, že tato parta poletí na podzim do Portugalska.

Už se těším.

Adam