Představení golfové navigace Garmin Approach G6

19.11.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Golfové navigace jsou přístroje, které ve své paměti obsahují schematické mapy golfových hřišť a jsou schopné zobrazit polohu hráče na hřišti, společně se vzdálenostmi od greenu/jamky a dalších objektů na golfovém hřišti (bunkry, stromy apod.). Golfové navigace mohou mít i řadu dalších funkcí, které jsou schopné pomoci zlepšit hráči jeho golfový handicap.

Garmin Approach G6 patří mezi golfové GPS navigace, a co více, jedná se o nejlepší golfovou navigaci v sortimentu americké značky Garmin, která ve svém oboru patří ke světové špičce. Mezi hlavní přednosti navigace Approach G6 patří databáze 28 000 světových golfových hřišť předehraných v paměti přístroje a záruka jejich bezplatné doživotní aktualizace po celou dobu, po kterou bude navigace funkční. V předehrané databázi je v současné době obsaženo i 79 českých hřišť. Aktualizace předehrané databáze probíhá 4x ročně a v rámci nových dat dochází nejen k rozšiřování počtu hřišť, ale i opravám stávající databáze. Approach G6 je navíc velice lehký a kompaktní. Hmotnost přístroje je necelých 100 gramů a pomocí speciální spony je možné navigaci jednoduše přidělat na bag nebo na opasek. Podobně jednoduché je i ovládání přístroje. Díky dotykovému displeji a absenci složitých nastavení si s navigací poradíte i bez opakovaného čtení uživatelské příručky.

Plánování přihrávky – na displeji vidíte vzdálenost do plánovaného cíle rány a současně zbývající vzdálenost na green

Jak navigace funguje? Po zapnutí Approach G6 během několika málo minut zjistí pozici, kde se právě nachází a nabídne vám seznam nejbližších golfových hřišť. Po potvrzení správného hřiště se zobrazí seznam jamek, ze kterých máte možnost vybrat tu, na které začínáte hru. Navigace je na plánku jamky schopna zobrazovat vzdálenosti ke všem překážkám, stejně jako k začátku, středu i konci greenu. Pozici vlajky, která je standardně umístěna do středu greenu, je možné ručně posunout a upřesnit tak zobrazované vzdálenosti podle aktuálního umístění jamky v rámci greenu. Během pohybu po hřišti se všechny hodnoty vzdáleností neustále, automaticky aktualizují. Není potřeba mít přímou viditelnost na green, ani nijak přístroj kalibrovat či složitě nastavovat. Všechny hodnoty vzdáleností jsou zobrazovány nad plánkem jamky současně a přehledně. Význam navigace poznáte především na hřišti, na kterém jste prvně, nebo které dokonale neznáte. V takovém případě je přístroj schopen skutečně pomoci. I v případě, že se nacházíte na místě, ze kterého není přímo vidět na green (horizont, zatáčka), je možné pomocí navigace naplánovat přihrávku do místa, odkud bude dosažení jamky snazší. Stačí prstem na displeji ukázat na místo plánované přihrávky a Approach G6 vám ukáže jak vzdálenost do naplánovaného místa, tak i zbývající vzdálenost z takového místa ke greenu.

 

Garmin Approach G6 umožňuje elektronické vedení skóre karty až pro čtyři hráče současně

Golfová navigace je schopná kromě určení vzdáleností a plánování přihrávky také měřit délku poslední rány, vést skóre kartu až pro čtyři hráče současně a zpracovávat statistiku hry, včetně určení průměrné délky rány dosahované každou z jednotlivých holí. Statistiku hry si Approach G6 zapisuje do své paměti a v případě potřeby je možné po návratu z hřiště všechna data skóre karty přenést do paměti počítače.

Navigace Approach G6 je napájena z vestavěného dobíjecího akumulátoru. Na jedno nabití je přístroj schopen fungovat až 15 hodin nepřetržitého provozu, což bez problému vystačí na 3 až 4 běžné hry. Před hrou je ale lépe přístroj pravidelně dobíjet, abyste předešli zklamání v podobě vybitého akumulátoru uprostřed hry. Nabíjení akumulátoru je možné kromě připojení přístroje k síti zajistit také pomocí záložního akumulátoru, který je možné vzít na hřiště s sebou. Dobíjení akumulátoru je současně tou jedinou péčí, kterou musíte golfové navigaci pro správné fungování zajistit.

Garmin Approach G6 Lifetime, cena 7.990 Kč

Specifikace: předehraná celosvětová databáze 28 000 golfových hřišť s doživotní bezplatnou aktualizací (79 českých hřišť), hmotnost: 96 gramů, barevný dotykový displej o úhlopříčce 6,6 cm, rozměry přístroje: 5,4 x 9,3 x 1,9 cm, LiPol dobíjecí akumulátor s výdrží až 15 hodin provozu na jedno nabití, odolnost proti vodě: IPX7 (ponoření do hloubky 1 metru na dobu 30 minut), USB datový a napájecí konektor.