Právo a pořádek v Berouně pod křídly Red Bullu

24.05.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek, Turnaje
A A A

Kličkování mezi paragrafy, podat na jednu a tu samou věc či událost hned několik výkladů, to jsou disciplíny, v nichž jsou právníci doma. Ale jak jsou na tom s golfem? Jak ho hrají a jak ctí jeho pravidla? Odpověď se dala hledat na turnaji ePravo Golf Cup v Berouně i na vložené soutěži Red Bull Final 5, která byla jeho součástí.

Tolik právníků, advokátů a dalších osob, které mají co do činění s paragrafy na jednom místě a v jednom okamžiku se hned tak nevidí. Na turnaji ePravo Golf Cup se sešlo 75 hráčů včetně pozvaných hostů. Právníci ale měli převahu…

Žádné disputace o paragrafech se ale nekonaly. „To vůbec ne. Každý si užíval nádherný den, perfektní hřiště a golf. Bylo skvělé vidět, jak se každý ponořil do hry a užíval si ji,“ popsal atmosféru turnaje i vložené soutěže Red Bull Final 5 jeden z organizátorů akce Kryštof Kostoun.

Pro něj samotného měl turnaj zvláštní náboj. Zatímco na těch předchozích vše řídil z „velitelského stanu“, tentokrát se změnil v hráče. Na hřiště vyrazil společně s frontmanem skupiny Support Lesbiens Kryštofem Michalem a trenérem české juniorské snowboardové reprezentace Přemkem Vidou. A na konci sklízel sladké plody – vyhrál ve své kategorii HCP 18,5 – 36. „Hrál jsem v Berouně poprvé a poprvé jsem vyhrál nějaký turnaj. Na to se nezapomíná. Neuvěřitelný pocit. Měl jsem i skvělé parťáky,“ rozplýval se Kryštof Kostroun.

A stejně nadšený byl i z toho, jak se do turnaje zařadila i soutěž Red Bull Final 5. „Hráči už to vnímají jako zajímavou vloženou soutěž. Potěšilo mě, když Kryštof Michal před posledními pěti jamkami prohlásil, že si na chvíli sedneme a odpočineme, protože nám začíná nový turnaj,“ dodal Kryštof Kostroun.

Zatímco ve čtvrtek na Cihelnách, kde byl Red Bull Final 5 součástí Turnaje mistrů, hráli hlavní roli sportovci, v Berouně to byli právníci. Samozřejmě nám to nedalo a pokusili se zjistit, jak na tom jsou s golfem i s dodržováním pravidel a etiky. Závěr téhle miniankety je zřejmý: jasnou a stručnou odpověď nečekejte.

Myslíte si snad, že právníci dodržují zákony?
To je všechno s věkem, čím jste starší, tím víc se snažíte pravidla dodržovat, je to pohodlnější.
To není o nedodržování pravidel, to je o hledání nejvýhodnějšího výkladu.“,
Nemohu dodržovat něco, co ještě dobře neznám, ale právník i tak dokáže vše dobře okecat.

Navzdory odpovědím, v nichž se dalo docela snadno vystopovat ono pověstné „kličkování mezi paragrafy“, právníci na golfu literu pravidel ctili a dodržovali. „Každý si především chtěl s čistou hlavou užít golf,“ poznamenal Kryštof Kostroun.

A jací jsou právníci golfisté? Jako mezi jinými profesemi i tady najdete úplné začátečníky i kvalitní hráče s nízkými handicapy. A že se těch dobrých hráčů sešlo v Berouně dost, potvrdil i jeden z hostů turnaje a frontman skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal, „majitel“ HCP 6,4. „Sedmatřicet bodů a nebylo to ani na bednu,“ konstatoval.

autor: Alois Žatkuliak