Pozvánka na výstavu golfových obrazů Mišo Dúhy

11.06.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Diamantové golfové míčky ze šperkařské dílny firmy Alo diamonds doprovodí výstavu golfových obrázků Mišo Dúhy, která se uskuteční v úterý 12. června na kolonádě lázní v Klimkovicích. Na netradiční akci doplněné také o prezentaci historických vozů se zároveň představí plány na nový golfový driving, který ještě letos vyroste v těsném sousedství Sanatorií Klimkovice.

Lázně, které jsou od roku 2010 pravidelným pořadatelem uměleckých výstav spojených s aukcemi obrazů či soch, tak uzavřou letošní výstavní sezonu netradičně, golfovým večírkem určeným hlavně pro lidi, kteří si oblíbili tento sport. V minulosti na kolonádě vystavovali Kristián Kodet, Igor Kitzberger, Iva Hüttnerová, Antonín Kroča, Boris Jirků, Bořek Šípek nebo Jan Kanyza a další známí čeští výtvarníci. Mišo Dúha se svými veselými obrázky do této skupiny zcela nezapadá, večer tak bude vybočením z tradičně vážné atmosféry uměleckých setkání.

Šestačtyřicetiletý výtvarník je rodákem ze Slovenska, v současnosti žije v Praze. Vystudovaný architekt a designér se v minulosti zabýval mimo jiné animací, spolupracoval s humoristickými časopisy, vytvořil několik kreslených reklamních kampaní pro renomované firmy. Jako mladý muž se věnoval různým sportovním aktivitám, aby si po čtyřicítce zamiloval golf. Různé situace ze hry, podle jeho slov zpočátku hlavně vlastní herní chyby, ho inspirovaly k vytvoření prvních obrázků. Námětů postupně přibývalo, až tvorba s motivem golfu začala převládat.

Dúha své obrázky nejprve načrtne tužkou, základní návrh poté skenuje a dopracovává elektronickým perem. Výsledným dílem je poté digitální tisk v limitovaných sériích maximálně patnácti kusů, vždy s podpisem autora. Své obrazy Dúha vystavoval především v golfových klubech v České republice, na Slovensku, v Rakousku a v Thajsku. V Moravskoslezském kraji se zatím prezentoval pouze v golfovém resortu na Čeladné při Czech Open PGA v roce 2010. Za svůj největší úspěch považuje, že jednu ze svých prací mohl osobně předat známému golfovému hráči Migueli A. Jimenézovi.

Výstava Dúhových obrazů bude v Klimkovicích 12. června otevřená k prohlídce od 17.30, program odstartuje v 19 hodin vystoupením swingového orchestru Evergreen band. Po tradičním povídání s autorem a představení plánů i makety nového odpaliště, které rozšíří už tak bohatou golfovou nabídku Moravskoslezského kraje, přijde na řadu aukce Dúhových obrázků zakončená večerním grilování na terase lázní s hudebním doprovodem orchestru.  Po celou dobu budou vystaveny také unikátní golfové míčky, které se na severní Moravě představily zatím poprvé a naposledy v roce 2010 na Čeladné.