Pohoda, golf a wellness – v Turecku!

27.01.2014 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Cestování, PR článek
A A A

Co je potřeba ke golfu? Kvalitní green – nesporně. Členité a zajímavé hřiště s přírodními překážkami – určitě! Dobré hole a nezničitelné míčky – bezesporu! Ale krom toho všeho ještě jedna důležitá věc je nutná – vhodné počasí. Podnebí, které by ke hře přímo vybízelo!

V únoru a březnu počasí vybízející k tomuto sportu v našich zeměpisných šířkách raději nehledejte. Pravda, v lednu může být i 15°C, jako tomu bylo letos, ale taková teplota vydrží sotva tři dny. Pokud si chcete skutečně zahrát v zimě, nebo na počátku jara golf, je potřeba zajet si do Turecka na samotný jih této země, k pobřeží Levantského moře.

S Neckermann CK můžete navštívit kupříkladu pětihvězdičkový hotel Sentido Zeynep Golf & Spa nacházející se v Beleku, ve kterém získáte slevu na green fee v jednom z nejlepších golfových klubů v Turecku vůbec – v Carya Golf Clubu, navíc vám tu bezplatně uschovají i golfbagy.

Golfové hřiště Carya je prvním hřištěm na tureckém pobřeží Levantského moře, které bylo postaveno ve stylu klasického vřesoviště. Hřiště bylo navrženo architektonickou kanceláří Thomson Perret & Lobb, jejímž zakladatelem je Peter Thomson, pětinásobný golfový šampión. Hřiště se nachází v blízkosti vody, jen 200m od pláže. Písečné podloží umožnilo, že hřiště bylo vybudováno pouze s minimálními zásahy do okolní přírody.

Nicméně hotel Sentido Zeynep je zaměřen nejenom na milovníky golfu. Tento moderní hotel nabízí rovněž velkou škálu wellness aktivit. Jeden z rodiny si může trénovat přesnost odpalů, zatímco druhý vyzkouší třeba proslulou tureckou lázeň zvanou hamám, která vás dostane do perfektní fyzické i psychické pohody.

Jak taková turecká lázeň probíhá? Vše je striktně dáno, vše má své přesné pořadí.

1) Když přijdete do hamámu, svléknete se v převlékárně donaha a kolem boků si ovinete červenobílý ručník zvaný pestemal.

Poté vstoupíte do hlavního prostoru, kde si lehnete na obrovský, vyhřívaný, dohladka vyleštěný mramorový kámen. Po deseti až patnácti minutách se vám díky teplu uvolní svaly v těle.

2) Po čtvrthodině si vás zavolá mistr hamámu, obvykle zvaný „tellak“, jenž vás pozve do jedné z menších kójí. V této místnosti se teplota pohybuje kolem 40°C a vlhkost vzduchu kolem 90%. Tellak vám speciální drsnou žínkou nazývanou „kese“ pečlivě promasíruje celé tělo. Pokožka vám zvláční a stane se hladkou.

3) Poté vás tellak opláchne teplou vodou. Hned nato následuje masáž pěnou. Tellak totiž vezme lněný pytlík, který je napuštěn mýdlem a vodou a z něhož prudkým mávnutím vykouzlí oblak bohaté pěny, kterou zakrátko zručně pokryje celé vaše tělo. Skrze pěnu pak provede důkladnou masáž.

4) Během masáže vás tellak omývá vlažnou pramenitou vodou. Poté vám mýdlovou pěnou ještě umyje vlasy a nato vás oplachuje střídavě teplou a studenou vodou, kterou na vás leje ze zvláštních velkých kovových hrnců.

5) Na závěr této orientální masáže vás tellak zavede do odpočívárny zvané „sultánova komnata“. Tam vám nabídne horký mátový čaj, sladké dobroty a asi minutu vás ovívá ručníkem. Potom se vzdálí. V sultánově komnatě ležíte a odpočíváte přibližně hodinu, abyste potom vyšli z hamámu jako znovuzrození!

Udělejte si radost a navštivte hotel Sentido Zeynep Golf & Spa v Beleku. Na našem trhu tento hotel exkluzívně nabízí cestovní kancelář Neckermann.