Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pohár mistrů klubů ve hře na jamky 2013

06.06.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

POHÁR MISTRŮ KLUBŮ VE HŘE NA JAMKY bude letos pořádán již po šesté. Tradičně bude hrán na hřišti Stará Boleslav, pořadateli jsou společnost TAPAS BOREK, s.r.o. a Golf club Stará Boleslav. Osobní záštitu nad turnajem převzal prezident České golfové federace Ing. Zdeněk Kodejš.

Turnaj bude pořádán v pátek 21. června (a případně i v sobotu 22. června) 2013. Je určen výlučně pro mistry klubů v jamkové hře za rok 2012 a obhájce loňských prvenství a to v kategoriích „ženy“ a „muži“. Loňská prvenství mohou obhajovat Henrieta Martinčová z Clubu ducha sportovního a Pavel Korda z Park Golf Clubu Ostrava. Start náhradníků není možný. Pohár je vypsán pro max. 32 hráčů v každé kategorii a v případě nižšího počtu přihlášek, což očekáváme i v letošním roce, bude hrací rozpis přiměřeně zkrácen. Pozvánku dostaly pouze ty kluby, které na stránkách www.golf.cz měly uvedeny své jamkové mistry.

Uzávěrka přihlášek je 14. června 2013 o půlnoci. Pro nasazení do match play budou hráči seřazeni podle HCP v den uzávěrky (stav na serveru ČGF 15.6.2013 ráno) a dvojice budou sestaveny klíčem 1-32, 2-31, 3-30, 4-29 atd. až po 14-19, 15-18, 16-17. Startovní listina prvního kola bude včas zveřejněna na serveru ČGF. Každé turnajové kolo bude hráno na 9 jamek s tím, že nebude-li po 9. jamce znám vítěz, pokračuje se dále do rozhodnutí.

Vítěz kategorie se na jeden kalendářní rok stává držitelem trvale putovní ceny pro vítěze Poháru mistrů. Cenou pro vítěze je skleněná plastika od skláře a golfisty Jana Schovánka. Vítěz, poražený finalista a poražení semifinalisté obdrží věcné ceny a repliky putovní plastiky.

Pořadatelé zajistí pro účastníky hřiště (fee hráči neplatí) a stravování v den turnajové hry. Cestu a případné ubytování hradí hráč nebo vysílající klub.

Smyslem turnaje je dát klubovým mistrům příležitost představit se v turnaji, kde jediným kritériem pro účast je zisk klubového mistrovského titulu a také přispět k popularizaci jamkové hry.

Ing. Vladimír  B o u č e k
ředitel soutěže