Pohár mistrů klubů ve hře na jamky 2011

20.06.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Pořadateli již čtvrtého ročníku POHÁRU MISTRŮ KLUBŮ VE HŘE NA JAMKY jsou společnost TAPAS BOREK, s.r.o. a Golf club Stará Boleslav. Osobní záštitu nad turnajem převzal prezident České golfové federace Ing. Jan Jenčovský.

Turnaj bude pořádán ve dnech 5. a případně i 6. července 2011 na hřišti Stará Boleslav a je určen výlučně pro mistry klubů v jamkové hře za rok 2010 a obhájce loňských prvenství a to v kategoriích „ženy“ a „muži“. Loňská prvenství mohou obhajovat Michaela Pazderová z GC Molitorov a Jakub Sopko z GC Benátky n. J. Start náhradníků není možný. Pohár je vypsán pro max. 64 hráčů v každé kategorii a v případě nižšího počtu přihlášek, což očekáváme i v letošním roce, bude hrací rozpis přiměřeně zkrácen. Pozvánku dostaly pouze ty kluby, které na stránkách www.golf.cz měly k 23.5.2011 uvedeny své jamkové mistry. Aktuálně se jedná o 45 mistrů a 33 mistryň. Lze tedy očekávat, že se bude hrát nejvýše 6 kol v kat. mužů a 5 kol v kat. žen a nebudou to kola úplná.

Uzávěrka přihlášek ročníku 2011 je ve středu 29. června 2011. Pro nasazení do match play budou hráči seřazeni podle HCP v den uzávěrky a dvojice budou sestaveny klíčem 1-64, 2-63, 3-62, 4-61 atd. až po 30-35, 31-34, 32-33, případně bude využita jen část rozpisu. Startovní listina prvního kola bude včas zveřejněna na serveru ČGF. Každé turnajové kolo bude hráno na 9 jamek s tím, že nebude-li po 9. jamce znám vítěz, pokračuje se dále do rozhodnutí.

Vítěz kategorie se na jeden kalendářní rok stává držitelem trvale putovní ceny pro vítěze Poháru mistrů. Cenou pro vítěze je skleněná plastika od skláře a golfisty Jana Schovánka. Vítěz, poražený finalista a poražení semifinalisté obdrží věcné ceny a repliky putovní plastiky.

Pořadatelé zajistí pro účastníky hřiště (fee hráči neplatí) a stravování v den turnajové hry. Cestu a případné ubytování hradí hráč nebo vysílající klub.

Smyslem turnaje je dát klubovým mistrům příležitost představit se v turnaji, kde jediným kritériem pro účast je zisk klubového mistrovského titulu a také přispět k popularizaci jamkové hry.