Neobjevený objevený Vietnam

03.06.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Oficiální název: Vietnamská socialistická republika
Hlavní město:
Hanoi
Úřední jazyk:
vietnamština
Počet obyvatel:
90,5 mil
Měna:
vietnamský dong , 1000 VND = cca 1 Kč
Víza:
o víza je nutné požádat s předstihem prostřednictvím konzulátu nebo vyplněním online formuláře

 

Cestovní informace

Pokud do země jedete na méně než 30 dní bude stačit standardní turistické vízum. S ním máte přístup do Vietnamu přes letiště v Hanoji, Ho Či Min City a v Danangu. O vízum je nutné požádat s předstihem na vietnamském velvyslanectví v Praze nebo online přes webové stránky zažádat o zvací dopis za 9 USD. Po příletu dostanete za dalších 45 USD nálepku do pasu. Budete potřebovat jednu fotografii, případně vás za 3 USD vyfotí přímo na letišti. Na velvyslanectví je poplatek za vyřízení víza vyšší a na jeden vstup stojí 2 500 Kč.

Klimatické podmínky

Není jednoduché říci, která doba je pro návštěvu Vietnamu nejlepší, protože počasí na jihu a na severu je odlišné. Pokud je v jedné oblasti chladno, nebo dusno, tak je vždy někde jinde slunečno a teplo. Na jihu se střídají dvě období: vlhké (květen až listopad, nejdeštivěji je od června do srpna) a suché (prosinec až duben). Nejteplejší a nejvlhčí období je většinou od konce února do května. Centrální pobřeží, které jsem navštívil se vyznačuje suchým podnebím a to od června do října.

Golf v centrální části Vietnamu

Do Vietnamu se golf dostal z Francie v roce 1920. Tenkrát zde bylo pouze jedno hřiště a to ve městě Dalat v jižní části země. Golfová asociace „Island Golf Club“ byla ve Vietnamu vytvořena až v roce 2007. Rozličný golf se nabízí hlavně díky rozmanité topografii země. Vietnam se může pochlubit v současné době devět a dvaceti hřišti.

Při návštěvě Vietnamu doporučuji nesoustředit se pouze na golf, ale objevovat krásy země, příjemných lidí a gastronomie. Kratší než 10 denní návštěvu nedoporučuji. Vietnam byl v roce 2007 zvolen mezinárodní golfovou asociací tour operátorů „IAGTO“ neobjevenou golfovou destinací roku. Z celkového počtu golfových hřišt je v severní části 12, centrální 9 a jižní 8 hřišt. 20 z nich je 18 jamkových, 4 jsou 27 jamkové, další čtyři 36 jamkové a jedno má 54 jamek.

Laguna Lang Co Golf Club, bylo oficiálně otevřeno teprve v březnu tohoto roku a patří k nejnovějším v celé Asii. Nachází se 55 km severně od Danangu a jedná se o 18 jamkové golfové hřiště, par 71, které navrhl Nick Faldo. Hřiště je jeho druhým navrženým ve Vietnamu a do návrhu přenesl své dlouholeté zkušenosti. Laguna přináší nezapomenutelný golfový zážitek, který si vychutnávám všemi doušky. Hřiště nabízí jedinečné scenérie, výhledy nejen na oceán, ale i rýžová pole, impozantní skály a přírodní potoky. Každá jamka odhaluje svůj osobitý charakter. Náročnou osmnáctku doporučuji hráčům vyšší výkonnostní úrovně.

Druhé hřiště, patří k návrhům Colina Montgomerie. Tentokrát je potřeba vydat se 20 minut jízdy jižně od mezinárodního letiště Danang. První hřiště postavené v centrální části je svým projevem velmi sportovní, výrazně náročnější a podobné skotským hřištím pouze s tím rozdílem, že tady nejsou tak nízké teploty jako na britských ostrovech. Jedná se o odvážný návrh, který respektuje přírodní rysy krajiny charakteristické místní vegetací. Montgomerie Links se může chlubit úžasnou klubovnou a přírodními prvky, které vytváří atmosféru unikátního linksového hřiště na asijském kontinentě. Signature hole číslo 12, byla vyhlášena nejlepší jamkou ve Vietnamu par 5, 527 yardů.

Poslední hřiště Danang Golf Club a jeho Dunes Course, které leží v těsné blízkosti Montgomerie Links je od svého otevření považováno za nejlepší hřiště ve Vietnamu a za jedno z nejlepších linksových hřišt v Asii. Dunes Course je tím nejzajímavějším, které jsem ve Vietnamu hrál. Úchvatná vegetace, rychlé fairwaye i greeny, to vše mi přineslo nezapomenutelné zážitky ze hry. Jamka číslo 11, par 3 nabízí úžasný výhled na jihočínské moře. Danang Golf Club navrhl světoznámý australský golfista Greg Norman. Hřiště je postaveno na písečném podkladu a v těsné blízkosti pláže a má velmi dobře upravené fairwaye a greeny.

Vietnamská kuchyně

Kombinuje v sobě až neuvěřitelné sladké, pálivé a kyselé dohromady, přičemž výsledkem je vždy úžasný originál, navíc skvěle naaranžovaný. Základními ingrediencemi, bez kterých se neobejde žádné jídlo, jsou chilli, zázvor, kokosové mléko, česnek, houby, bazalka, limetková šťáva nebo citronová tráva. Základní potravinou je rýže, z ní se vyrábí víno, alkohol, škrob, ocet i olej. Jídlo hraje v životě každého Vietnamce jednu z ústředních rolí. V zemi je jinak velmi oblíbené pivo. Jak jsem zjistil, neexistuje tady žádná národní značka. Trh je tvořen menšími místními pivovary, přičemž pouze některé z nich jsou distribuovány po celé zemi.

Zajímavá místa Danang

Hoi An je malé město asi 30 km od Danangu, situované při ústí řeky Thu Bon. Od 16. století bylo toto místo významným námořním přístavem, významným pro celý region pevninské části Jihovýchodní Asie. Historické jádro města se dochovalo v autentické podobě do dnešních dnů a je památkově chráněno. Pro svůj jedinečný ráz a zachovalost byl Hoi An v roce 1999 připsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Informace o golfu ve vietnamském Danangu

Golf ve Vietnamu www.o2golfadventures.cz

Danang
Laguna Lang Co Golf Club www.lagunalangco.com
Montgomerie Links www.montgomerielinks.com
Danang Golf Club www.dananggolfclub.com

autor: Daniel Valchovník