Někdo to rád čerstvé …

12.05.2012 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Možná nepatříte mezi největší labužníky světa, ale rádi si dopřejete to, co Vám chutná. O to víc si to ale užijete, pokud máte jistotu, že to co jíte je z prvotřídních a čerstvých surovin a že je to vyrobeno s láskou.

Když jsem poprvé zamířil do jejich malé kavárničky v Karlíně, byl jsem překvapený, kolik tam bylo lidí. Dveře se u nich vážně netrhly. A záhy jsem pochopil proč. V chladicí vitríně u klasického take away pultu, kde vás mimochodem čeká velmi vstřícná obsluha, která vám udělá úžasnou kávu, najde člověk všechno, na co by mohl mít chuť ráno, v poledne i večer. Nepřeberné množství tmavých i světlých sendvičů, ovocných dezertů, jogurtů, salátů, dortů, koláčů a jiných dobrot, že vám z toho jde až hlava kolem. Nemohl jsem si vybrat, a tak jsem ustoupil stranou a tiše sledoval, s jakou jistotou zde nakupují ostatní. Bylo vidět, že tu nebyli poprvé jako já. Dokonce většina z nich vlastnila jakousi věrnostní slevovou kartu, ale hlavní motivací k jejich nákupu v tomhle skromném obchůdku v Karlíně rozhodně nebyla.

Bylo těsně po 11.hodině dopolední, vitrína stále přeplněná dobrotami nejrůznějšího charakteru a já stále nebyl rozhodnutý, kterou z nich si odnesu s sebou do kanceláře. Nakonec jsem přijal nabídku pomoci od obsluhující slečny a vyslechl si její doporučení. Nejdříve se velmi obratně zeptala, co mám rád a pak už jen vkládala dobroty do papírové tašky a já odešel spokojený s výbavou na celý zbytek dne. To jsem však ještě netušil, jaká bitva se strhne o obsah mé papírové tašky z Karlínského „freštejstu“, když ochutnám jejich domácí brownie, jež mi do tváře vtiskne blažený výraz. V první chvíli se přiřítí kolegyně dietářky, které lisují postupně další kousky úžasných brawnies s obhajobou, že jde o labužnický požitek z 90% čokolády, což jsem (bez mučení přiznávám) ani netušil. To moji kolegové se vrhli na polévku (velmi prakticky zabalenou v polystyrenové misce) a sendvič z pivního chleba s krůtím masem. Prý že jen ochutnají. Dovedete si jistě představit, že z náletu 6 hladových kolegů na můj obědový a svačinový balíček toho moc nezbylo. I přes to jsem se na ně nemohl zlobit, stále jsem měl totiž blažený pocit z té neskutečné čokoládové věci, co jsem si tam koupil.

Druhý den jsem se vydal do Karlína znovu. Tentokrát jsem si ale naplánoval, že tam strávím oběd, vychutnám si ho sám a bez kolegů a něco malého si pak odnesu s sebou do kanceláře. A tak jsem i udělal. Vynikající bramboračka, křupavý chleba se sušenými rajčaty, čerstvá pomerančová šťáva se zázvorem a na závěr domácí cheesecake … To vám byla exploze chutí. Když jsem tam tak seděl a spokojeně si vychutnával svůj oběd, připojil jsem se na WiFi a hledal více informací o místě, kde zrovna sedím. Přiznám se, že nebýt kamaráda, který mi neustále básnil o sendvičích, na které sem tak s oblibou chodí (podotýkám jezdí přes půl Prahy), se sem ani nepodívám. A tak mě zajímalo, kdo stojí za tím vším a co všechno tato firma nabízí. Zjistil jsem tak neskutečnou věc, že firma Freshtaste s.r.o. vyrábí denně čerstvé sendviče, saláty, dezerty, jogurty, dorty, muffiny, quishe, polévky, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy a všechny tyto své produkty dokonce zavážejí do firem. To byla pro mě v tu chvíli úžasná zpráva. Dojedl jsem a zeptal se, zda je přítomen někdo, s kým bych mohl projednat nabídku závozu i k nám do firmy. Jelikož měli přes poledne docela frmol, domluvil jsem si schůzku u nás na firmě, kam nám dovezli i malou ukázku produktů, které vyrábějí. Jednání se zástupci Freshtaste proběhlo hned záhy, mé kolegyně i kolegové nadšení s vizí pravidelného zdravého a hlavně chutného stravování během pracovní doby a já spokojený, že jsem domluvil něco tak konstruktivního, jelikož nám tato firma zajišťuje i catering na všech našich akcích pro partnery a klienty. Díky Jirko, já to mám rád čerstvé!

Adresa:
Thámova221/7
Praha 8 – Karlín
186 00
Česká Republika

Kontakty:
Mobil: +420 775 607 147-8
Telefon: +420 220 315 647
E-mail: info@fresh-taste.cz

http://www.fresh-taste.cz/