Největší BMW M Centrum ve střední Evropě je v Brně

29.08.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Dlouholetá a významná společnost RENOCAR, a.s., působící v prodeji vozů BMW na českém trhu již více než 20let, se loni nově stala certifikovaným partnerem vozů BMW M. Díky svému přístupu, se během této krátké chvíle může Renocar pochlubit jedničkou v počtu prodaných modelů a rozsahu služeb těchto výjimečných vozů.

V šedesátých a sedmdesátých letech patřilo BMW mezi nejlepší a nejúspěšnější značky v motoristickém sportu. Tehdejší závodní aktivity značky zajišťovala společnost BMW Motorsport GmbH. Postupně se objevila potřeba upravovat a ladit i sériové automobily BMW pro širší okruh zájemců, o které byl velký zájem. Z BMW Motorsport GmbH vznikla v roce 1972 firma BMW M GmbH, jejíž hlavním posláním je výroba sportovních vozů modelů BMW založených na sériových vozech.

V roce 2011 přišla změna ve struktuře prodeje a dealerům značky BMW byla poskytnuta možnost stát se certifikovaným partnerem vozů BMW M. I přes vysoké nároky a nemalé investice se vedení firmy Renocar jako jedno ze dvou dealerů v České republice rozhodlo vybudovat v Brně centrum „BMW M“ velkolepých rozměrů!

Modely M sázejí na dynamiku a emoce ze sportovní jízdy a intenzivní radost, založenou na dokonalé harmonii panující mezi motorem, podvozkem a designem vozu. Zní to jako fráze, ale každý, kdo měl možnost se v jednom z těchto modelů svézt, se mnou bude jistě souhlasit, říká majitel firmy Renocar, Miloš Vránek. Důležitým posláním bylo také pokračovat v této výjimečnosti modelů a propagovat vozy naprosto konkrétním způsobem – ten kdo navštíví náš showroom, může hned při vstupu spatřit všech 5 modelů M pohromadě!

Pro skutečné milovníky vozů BMW M je v těchto dnech na showroomu k vidění opravdová perlička mezi sportovními vozy – BMW M3 CRT. Čtyřmístný sedan byl ručně postaven v prostorách BMW M GmbH v počtu 67 kusů. Jedná se o další speciální edici po 135 exemplářích okruhově orientovaného BMW M3 GTS. Model CRT (Carbon Racing Technology) se vyznačuje vylehčenou karosérií a přepracovaným interiérem se skořepinovými sedadly, většina dílů je vyrobena z uhlíkových vláken a lehčených plastů. Jedná se o první aplikaci nových technologií přenesených z motosportu na silniční vůz. Přepracovaný vysokootáčkový V8 motor má výkon 450 koní a spolu s nízkou hmotností uděluje M3 zrychlení z 0 na 100km/h za 4,4s.

Ve vyčleněné sekci pouze pro vozy BMW M poskytne proškolený personál zákazníkovi maximální péči i odbornost. Prodejce, servisní poradce a mechanik prochází pravidelným školení u BMW v Mnichově. Při koupi tak nejlépe dokáží poradit nejen s konkrétní specifikací daného vozu podle individuálních požadavků, ale také seznámí zákazníka se správným zacházením s vozem. Speciální servisní vybavení pak zajistí kvalitní péči o váš vůz.

Více naleznete na webu: http://www.renocar.com/bmw/