Na houbách s Arborem

10.05.2018 | Veronika Berkova | publikováno v rubrice PR článek
A A A

ARBOR-LOGO-Áčko

  .

„Křemenáč! … a obří, … tak tohle se nepoštěstí každý den! Smaženice bude parádní! Ale nejdřív by se člověk rád pochlubil. Nemám pravdu?“ Vy-fo-tit! … aby věřili kámoši i tchyně. Telefon snad máte? Tak šup šup.

Počkejteee, když už jste to vyfotili, tak to rovnou pošlete, ne? No jasně, že na internet. Data v telefonu máte. Á, už to letí … tchyni e-mailem, ženě a kámošům na Facebook a dětem na Instragram.

??? … nejde vám do hlavy, jak je možné, že si tu, uprostřed lesa, posíláte fotky do celého Světa? Tak se pojďme dozvědět, jak to funguje.

Tak dneska si už nikdo nepředstavuje, že mobilní signál letí z telefonu rovnou do vesmíru. Signál z telefonu nejdříve zachytí přijímač. Přijímače mohou být umístěny na existující rozhledně nebo věži, ale často je potřeba úplně nové zařízení. Takový stožár samozřejmě nespadne z nebe… nooo, taky to se může stát, ale i tak je potřeba začít úplně jinak.

Nejdřív odborníci vytipují vhodné místo, pak zajistí potřebná povolení, vypracují projekt a až pak zrealizují stavbu a konstrukci. No a pak je to vlastně snadné … signál sítí v podobných zařízeních putuje k operátorovi. No, to znamená, že tu Vaši fotku už všichni viděli !

Tak co, smaženice? Recept najdete taky na netu. Ahááá, vy máte svůj, … tak Dobrou chuť.

Staráme se, aby technologie sloužily těm, kdo je potřebují.

Foto 1_Na houbách s ARBORem