Mstětice jsou připraveny na novou sezonu

31.03.2014 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Předloni osmdesátá příčka a loni třinácté místo v žebříčku ankety GOLFOVÝ AREÁL ROKU. Tolik na úvod vizitka Golfového klubu Mstětice, skokana roku 2013 mezi golfovými areály. Na každého, kdo po delší době zavítá na golfové hřiště ve Mstěticích, čeká nejedno příjemné překvapení. Zdejší areál totiž v posledních dvou letech prošel celou řadou zásadních změn: od výměny vedení přes nové pojetí gastronomie až po zbrusu nové klubové zázemí pro hráče a fanoušky.

„Změnilo se velmi mnoho, včetně majitele hřiště. Zvedla se nálada mezi členy, a to díky vstřícné komunikaci s prezidentem klubu panem Liborem Vrbou a celkovým přístupem nového vedení k řešení letitých problémů.V klubu se viditelně zlepšilo prostředí pro hráče, zázemí pro rozhodčí a kvalita trávníku. To vše se okamžitě projevilo na vzestupu návštěvnosti, sílící popularitě a obsazenosti turnajů,“ říká Jaroslav Kuracina, manažer golfového resortu ve Mstěticích. „Příchozí dnes vítá upravená parkovací plocha pro několik desítek aut, hráči vcházejí do světlejší a prostornější recepce a využívat mohou moderní sprchy a šatny se skříňkami, které jsou nezbytnou součástí každého hřiště. Před klubovnou byl postaven přístřešek pro bagy po ukončené hře, za zmínku stojí zkrášlení jamky č. 12 a také zbrusu nové palisády.” Dodáváme, že zásadní proměnou prošla rovněž kuchyně a vůbec celkové fungování golfové restaurace je jiné. Záštitu nad gastronomií totiž převzal šéfkuchař Roman Paulus, držitel michelinské hvězdy.

Hřiště je vhodné pro ty, kdo si chtějí vylepšit handicap

Alfou a omegou každého golfového areálu je trávník, který vyžaduje důkladnou a hlavně nepřetržitou péči. S tím souvisí i odpovídající technické vybavení. „Za tímto účelem jsme zakoupili skutečně špičkové sekačky na greeny, fairwaye a roughy, a dokonce žehličku greenu – stejnou, jaká se používá při úpravách hřišť pro hráče evropské a americké PGA. Pro větší komfort hráčů jsme pořídili osm buggy vozidel. Investovali jsme i do nových jamkových vložek. Jsou kovové, protože mají lepší zvuk, když míček spadne do jamky. A opatřili jsme nové vlajky a orientační tabule na hřiště,“ popisuje jednotlivá opatření Jaroslav Kuracina. “To jsou velké změny oproti minulosti, kdy hřiště nedostávalo, co by mělo (hnojiva, zavlažování, sekání, pravidelné aerifikování), a šetřilo se snad úplně na všem.”

To však už naštěstí dávno neplatí. Pokud dnes zamíříte do Mstětic, najdete zde pohodovou osmnáctku s bezchybnými greeny a fairwayemi, ideální pro všechny, kdo si chtějí vylepšit handicap. Hřiště je situováno do mírně zvlněného terénu, dráhy jsou lemovány středně vysokým travním porostem, modelované greeny jsou z velké části chráněny dobře umístěnými pískovými překážkami i vodními plochami. Atmosféru klasických britských linksů umocňuje mírný vítr, který je ve Mstěticích častým spoluhráčem. Hřiště se nachází přímo mezi boleslavkou a hradeckou dálnicí. Z centra Prahy sem dojedete asi za dvacet minut, z Černého Mostu to zvládnete za pouhých sedm minut.

Do Mstětic se vrací česká PGA

Do Mstětic se však můžete vypravit i jako divák. Program na letošní rok je opravdu pestrý a kromě osvědčených akcí slibuje i některé novinky. “Letos budeme například poprvé pořádat turnaj Lady Abrahams Trophy. Dobrou zprávou je, že se do Mstětic vrátilo českáPGA a opět se budou konat i nedělní turnaje – Mstětický Myšák – kterých bude celkem dvacet plus dvoudenní finále Ty jsou velmi oblíbené nejen ve Mstěticích, ale je to nejpopulárnější open série v České republice. Dále plánujeme Golf Maraton, který měl velký úspěch a je zapsán v Guinessově knize rekordů. Na tento turnaj se chceme důkladně připravit a pojmout ho opravdu ve velkém stylu. Pro členy pak budeme pořádat páteční turnaje spojené s posezením nejen pro hráče a chystáme také různé zábavné turnaje jako Cross Country, Škodolibý texas scramble, Praporkový turnaj a další,” vypočítává Jaroslav Kuracina, který vnímá loňský úspěch především jako výzvu dostat se v žebříčku hodnocení ještě o něco výš.

Zahrát golf si sem může přijet každý

Všechny realizované změny se přirozeně odrazily na vzrůstajícím počtu nových členů. „Ve srovnání s rokem 2012 jsme loni zaznamenali nárůst o 30 % a jsme připraveni na další rozšiřování členské základny. Jako novinku nabízíme základní členství v hodnotě 3 500 Kč, dále seniorské členství, rodinné balíčky. Nezvyšujeme ani ceník hracích poplatků, naopak se snažíme zachovat příznivé ceny. Jen od ledna letošního roku máme víc než osmdesát nových členů,“ říká Jaroslav Kuracina. “Do Mstětic si může přijet zahrát golf skutečně každý. Náš areál je připraven přijmout všechny věkové kategorie hráčů i pouhých zájemců o tento sport, které k nám při této příležitosti srdečně zvu. Snažíme se pracovat i na tom, aby přibylo více malých golfistů, protože právě v dětech spočívá budoucnost tohoto krásného sportu. Náš klub je nově zařazen do Tréninkového centra mládeže a zdejší golfová akademie zajišťuje tréninky prostřednictvím zkušených trenérů z řad profesionálních hráčů Czech PGA a cvičitelů s kvalifikací pro výuku. Přivítáme ovšem nejen nové členy, ale i diváky. Všichni se u nás budou cítit pohodově,“ uzavírá Jaroslav Kuracina.

Hrací fee 9/18

Všední den: 690 Kč / 890 Kč
Víkend: 890 Kč / 1290 Kč

Herní omezení

HCP 54

Data hřiště
HCP den: pátek, neděle
Charakter: rovinaté, luční
Počet jamek: 18<
Rok otevření: 2002
Nadmořská výška: 240 m

Kontakty
Golf Mstětice
Adresa: Mstětice 35,
25091 Zeleneč
Manažer: Jaroslav Kuracina
Head pro: Petr Mrůzek

Domovský klub:

Golf & Country Club Mstětice
Telefon: +420 725 936 135
Telefon: +420 326 997 190
Web: www.golfmstetice.cz
GPS: 50°8’38.428″N, 14°41’37.724″E