Mercedes Trophy

14.10.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Golf je charakterizován jako sport, který je námi v Mercedes-Benz chápán jako mezinárodní platforma. Naše snaha je spojit jméno Mercedes-Benz s významnými golfovými turnaji po celém světě.

Mercedes-Benz není jen hlavním partnerem nejdůležitějších golfových klání – The Masters, The Open nebo PGA Championship, ale díky partnerství s PGA of America podporuje Mercedes-Benz také nejvýznamnější týmovou soutěž – Ryder Cup. Partnersky se účastníme řady dalších kvalitních golfových turnajů po celém světě. Jsme velmi hrdí na to, že naším ambasadorem je již dlouhou dobu legendární Bernhard Langer, který má na svém kontě 2 tituly z majoru US Masters. OD roku 2012 jsme v naší golfové rodině Mercedes-Benz přivítali dalšího člena – Adama Scotta, který se může pochlubit 18 profesionálními vítězstvími po celém světě. V roce 2013 se Adam Scott stal historicky prvním Australanem, který oblékl zelené sako pro vítěze nejprestižnějšího turnaje na světě – US Masters.

Vedle partnerství na předních sériích či profesionálů samotných se soustředíme také na amatérské hráče po celém světě, a to díky turnajům v rámci série MercedesTrophy.

Série MercedesTrophy se každoročně odehrává v několika desítkách zemí po celém světě a jedná se o uzavřenou tour převážně určenou stávajícím zákazníkům Mercedes-Benz.

Česká republika se do MercedesTrophy zapojila v roce 2012 a nyní jsme obsolvovali  2. světové finále, kde reprezentovali 3 nejúspěšnější hráči z tour.

V roce 2013 byly odehrány 4 regionální turnaje na Karlštejně, Konopiští, v Karlových Varech, Haugschlagu. Z každého turnaje postoupilo 22 nejúspěšnějších hráčů do národního finále, které se konalo 3.8.2013 v krásném slovenském golfovém resortu Penati.

Během roku 2013 se do série zapojilo více než 300 hráčů.