Lepší počasí už být nemohlo!

12.06.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

První turnaj sedmidílné gofové tůry Golf Adventures 2013 zahájil 15.května v Golf Parku Plzeň v Dýšině sezonu ideálním počasím i bezchybně fungující organizací.

Postarala se o to platforma  Golf Adventures složená ze společnosti Stratex Communication a BCD Travel. Generálním partnerem platformy pro rok 2013 je společnost Knauf.

Po tradičním přivítání účastníků hned u příjezdu následovala vydatná snídaně a krátký tréning. Ke škodě některých hráčů však všichni možnost dobře připraveného areálu nevyužili a část košů na odpališti zůstala bez povšimnutí.

Start turnaje oznámil výstřel z děla, který se po Dýšině rozlehl krátce po desáté hodině. Příjemná byla pozornost od pořadatelů v podobě rozvozu hráčů po hřišti. Před samotným startem hráče pozdravil v klubovně golfového areálu za Golf Adventures pan Jan Hruška ze společnosti Stratex Communication a pan Marko Vidic ze společnosti BCD Travel, zahájení moderoval pan Petr Vondráček, který se turnaje zúčastnil i jako samotný hráč.

Hrálo se za téměř ideálního počasí pod slunečnou oblohou za teploty okolo 25 stupňů, jen odpoledne začal hráče postupně trápit poměrně silný vítr, který na mnoha jamkách pořádně změnil podmínky. Především ostrovní jamka se stala za silného protivětru tvrdým oříškem.

Na hráče čekalo několik vložených soutěží. Na jamce číslo 17 to bylo  Longest drive muži a ženy zvlášť. Odměnu vítězům věnovala firma Hugo Boss v podobě poukázek na nákup zboží.

Na jamce číslo 11 se hrálo o Nearest to Pin, opět muži a ženy zvlášť, odměny opět věnoval Hugo Boss.

Opravdu zajímavá cena čekala na hráče na jamce číslo 18. Zde se hrálo o Super Nearest to Pin smíšený a odměnou pro vítěze či vítězku bylo zapůjčení vozu BMW 530 GT xDrive na víkend od společnosti Simix.

Pobyt na hřišti i hru samotnou hráčům zpříjemnila i degustační jamka. Tou byla jednička a hráči zde mohli ochutnat konfitované kachní žaludky a domácí profiterolky od šéfkuchaře Francouzské restaurace v Obecním domě v Praze. Co se týká občerstvení, tak byla důležitá i jamka číslo 8, kde byla k dispozici tradiční bramboračka a škvarková pomazánka s chlebem. Na každé tří parové jamce byly zelené koše, ze kterých si hráči mohli vzít neomezené množství vod od partnera turnaje Fontana Watercoolers. Navíc hráči pravidelně potkávali během celého turnaje Golf Team na bugynách kdekoliv na hřišti s občerstvením a ochutnávkou rumu Grand Breuil od společnosti Bottles & Labels.

Na závěr turnaje bylo pro hráče i doprovod přichystáno v klubovně bohaté občerstvení a vyhlášení výsledků. Zajímavá byla prezentace manufakturních hodinek Prim a příjemnou atmosféru živě dotvářelo  jazzové trio Jazzterdays.

První z letošních sedmi turnajů dopadl na výbornou a tak se spolu s vámi můžeme těšit na další turnaje Golf Adventures.

Výsledky

Hrál se systém hodnocení na stableford ve třech kategoriích 0 – 18; 18,1 – 36; 37 – 54 ze žlutých odpališť pro muže a z červených pro ženy. Turnaje se zůčastnilo celkem 91 hráčů a výsledky vyhlašovala spolu s pořadatelem Štěpánka Duchková.

Vložená soutěž Longest drive

 1. místo muži – Jan Kupka
 2. místo ženy – Kateřina Tichá

Vložená soutěž Nearest to Pin

 1. místo muži – Daniel Lyach (147 cm)
 2. místo ženy – Kateřina Tichá (372 cm)

Vložená soutěž Super Nearest to Pin

 1. místo – Radek Mašík

Kategorie 37 – 54

 1. Olmerová Marcela (43 bodů)
 2. Olmer Šimon (43 bodů)
 3. Rampulová Alice (31 bodů)

Kategorie 18,1 – 36

 1. Hájek Martin (40 bodů)
 2. Mareš Pavel (34 bodů)
 3. Ksandrová Kateřina (33 bodů)

Kategorie 0 – 18

 1. Malina Eduard (35 bodů)
 2. Lyach Daniel (35 bodů)
 3. Vaculčiak Petr (34 bodů)

Po vyhlášení proběhlo slosování o krásnou kytici z květinářství Floristiono Kristino, kterou vyhrál Šimon Olmer.