Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Investujte do zlaté budoucnosti

01.09.2014 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Přemýšlíte, jak nejlépe ochránit svůj majetek, nebo hledáte nový způsob, jak jej zhodnotit? Přestože dnes existuje široká škála bankovních služeb, není lehké při investování počítat zároveň s výkyvy kapitálových trhů, dramatickým poklesem cen nemovitostí nebo měnovou reformou. To všechno jsou reálná rizika, která mohou v průběhu let pořádně zatočit s Vaším majetkem. Jak si tedy zařídit klidný spánek? Investujte do zlata.

Konec nesmyslnému utrácení

Řekněme, že pamatujete na náhlé životní kalamity, jako je ztráta zaměstnání či úraz, nebo výdaje na rodinnou dovolenou a vánoční nákupy. Stranou máte tři měsíční platy, abyste v případě poklesu příjmu mohli nějakou dobu fungovat. Jenže mnoho lidí má sklony ze spořicích účtů vybírat. To se Vám v případě investice do zlata nestane. Jde o chytrou ochranu před nežádoucím utrácením.

Zkuste si sepsat své pravidelné měsíční výdaje, jako je nájem, inkaso, nákup jídla nebo kroužky pro děti. A nyní se zamyslete, kam se neustále ztrácí zbytek Vašich příjmů. Dokázali byste z této částky dát stranou pět set korun? Pokud ano, můžete se těšit na zlatou budoucnost. Pět set korun je totiž částka, se kterou lze začít pravidelně spořit do zlata.

Mnoho lidí je stále přesvědčeno, že k nákupu zlatých slitků je třeba statisíců. Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. však vychází vstříc itěm klientům, kteří se rozhodnou začít s málem a postupně si ve fyzickém zlatě našetří dvacet až třicet procent svého majetku. To je přesně ta část, jež jejich majetek ochrání v nejistém finančním prostředí.

Jak fungují spořicí programy u GOLDEN GATE CZ a.s.?

Průměrná platba do spoření bývá 1 500 korun a klienti se obvykle rozhodnou pro nákup troyské unce (31,103 g), přičemž cena jednoho gramu je podobná ceně 100gramového slitku. Výhodou většího množství menších slitků je, že jejich budoucí prodej přizpůsobíte vlastním potřebám a můžete průměrovat prodejní cenu.  Zlato je jedním z nejatraktivnějších artiklů směny po celém světě a rychle jej zpeněžíte všude. Zároveň je ale vyšší pravděpodobnost, že se rozhodnete čerpat finanční prostředky z termínovaných vkladů, než že byste se snažili zbavit investic do kovu.

Zlato je investicí s horizontem nad pět let, a je proto výbornou volbou, jak zajistit na důchod sebe nebo své potomky do budoucna. Spoření je navíc flexibilní a nabízí jak mimořádné splátky, tak možnost, že několik splátek vynecháte. Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. Vám za to nebude účtovat žádné sankce.

Fakt, že jste držiteli fyzického zlata, odlišuje tento produkt od ostatních.
U dluhopisů a akcií vkládáte svá aktiva do rukou jiných, nemůžete proto odhadnout, jaká bude jejich hodnota za několik desítek let. Ale zlato zůstává zlatem.

Více informací o spořicích programech a o programech šitých na míru naleznete na www.goldengate.cz.