ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Hrací pásma – CZ Golf účtuje hrací fee v roce 2013 novým způsobem

11.02.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Golfovou sezónu 2013 odstartoval CZ Golf, český provozovatel pěti golfových resortů, již na konci září. Za včasný nákup členství či uhrazení  hracích poplatků odměnil své příznivce hned několika výhodami. Ti, co provedli platbu ještě v říjnu, získali 3 vouchery na hrací fee na všechna hřiště tohoto provozovatele. V lednu se nabídka bonusů rozšířila o dvě varianty pojištění CZ GolfPlan zdarma. K 31. lednu této nabídky využilo hned několik stovek golfistů. CZ Golf pro ně v současnosti připravuje i další atraktivní novinky, které jim zpestří golfovou sezónu 2013. Výhod této speciální nabídky ovšem mohou využít i ti, kteří se pro úhradu členství či hracích poplatků stále ještě nerozhodli. CZ Golf pro ně prodloužil svou nabídku: až do konce února mají hráči možnost získat pojištění CZ GolfPlan ve variantě B a získat tak pro sebe něco navíc.

Hrací pásmo hlavní sezóna

Hrací pásmo hlavní sezóna

Příjemnou novinkou pro rok 2013, která všem hráčům na hřištích CZ Golfu otevírá nové možnosti, je cenové rozlišení hracích fee podle tří hracích pásem. Zatímco v loňském roce se cena fee odvíjela ode dne v týdnu, nový systém účtování poplatků za hru nabízí hráčům navštívit areály za přívětivou cenu i v atraktivních víkendových dnech. Výhoda takového modelu spočívá v odstupňování ceny podle časových pásem. Tři hrací pásma označená písmeny A, B, C tvoří tři cenové hladiny, které se v rámci každého dne vzájemně prolínají. U nejdražšího hracího pásma A nastavil CZ Golf stejně jako loňský rok maximální cenu fee 18 jamek na 1.200 Kč. Toto pásmo zahrnuje převážně dopolední časy od pátku do neděle. Druhé pásmo B je za cenu 1.000 Kč za 18jamkové fee a v hlavní sezóně představuje převážně dopolední časy všedních dnů. Poslední, nejlevnější pásmo C je nejobsáhlejší a na rozdíl od minulého roku umožňuje zahrát si v létě „rychlou“ osmnáctku za 900 Kč i o víkendu. To ocení jistě například hráči Golf Resort Ústí nad Labem a Golf Resort Písek, kde jsou velice oblíbené cenově zvýhodněné devítky ve všední dny. Hráčům se automaticky rozšíří možnost výhodné hry i na víkendové dny.

Hrací pásmo vedlejší sezóna

Hrací pásmo vedlejší sezóna

Hrací pásma byla vytvořena s cílem, aby nabízela výhody nejen hráčům fee, ale především klubovým hráčům. Tento systém totiž právě členské základně CZ Golfu zaručuje disponibilitu zajímavých hracích časů – těch, které se nacházejí v blízkosti zlomového bodu z vyšší cenové hladiny na nižší, a nebudou „feečkaři“ cíleně obsazovány. Například Golf Resort Benátky nad Jizerou a Golf Resort Telč jsou hojně navštěvovány o víkendu a rezervovat si zde svůj tee time na poslední chvíli je opravdu složité. Zlomové časy z pásma A do pásma B v čase od 13:30 v sobotu, resp. 12.30 v neděli budou jistě těmi posledními, které by feečkový hráč zaplnil.

Hrací pásma se promítla rovněž do ceníku členství. CZ Golf zařadil do své nabídky i cenově zvýhodněné členství, které zahrnuje „pouze“ hru v hracím pásmu B a C, tedy přibližně 77 % celkového hracího času.

Hlavním cílem CZ Golfu pro rok 2013 je zkvalitnění služeb zákazníkům. Proto chce nastartovat vzájemnou komunikaci prostřednictvím sociálních sítí a jiných diskusí. Vaše pozitivní reakce jsou pro CZ Golf motivací, konstruktivní negativní názory naopak hnacím motorem. Proto neváhejte i Vy vyjádřit svůj názor. Golf je nejen sportovní či volnočasová aktivita, ale také touha pracovat na sobě a snižovat svůj handicap. Cílem CZ Golfu pro rok 2013 je posunout svůj handicap k jednociferným číslům.

CZ Golf děkuje za všechny Vaše podněty a přeje Vám hezké zážitky na Vašich resortech.

Počet přečtení: 2 899
Komentáře
 • Václav napsal:

  Ach ty zatrpklí a jedovatý Josefe !!! Bavíš mě :):):)
  S tebou to musí být ve flichtu bomba :):)

 • Josef napsal:

  Marku :
  Ale tady máte v členství tu výhodu, že nemusíte čekat na časové pásmo a předběhnete všechny co na něj čekají :))))))))))))))))))
  Takže kauf :)

 • Marek napsal:

  Jaké kompromisní řešení by mne oslovilo? To, jaké nabízejí např. na Nové Americe. Abych mohl jet z Vysočiny např. do Ústí a v rámci členství tam přespat v hotelu, abych dostal v rámci členství drivingové míčky, aby existovaly reciprocity, atp. Ano, uvažoval jsem o návratu v rámci tříletého členství, ale z mého pohledu na Americe nabízejí za stejné peníze nesrovnatelně více…
  Marek

 • CZ Golf napsal:

  Pavel: Vytvořit univerzální nabídku pro každého golfistu je opravdu složité, naše lednové výsledky zatím ukazují, že letošní strategie špatná není. Osobně by mě, Pavle, zajímalo, jaké nastavení by Vás oslovilo, zdali vůbec takové kompromisní řešení existuje. Pokud máte zájem se o svůj názor podělit, můžete využít i můj mail (neuvádím ho zde, nevím zda je to v tomto diskuzním fóru povoleno, ale najdete ho na našich stránkách).
  Tomáš Přikryl

 • Pavel napsal:

  Mluvim o vysocine. To vnucovani beru tim ze nemam v podstate jinou rozumnou moznost pro me, ale samozrejme je to nabidka ktera se nestretava s poptavkou, proto ty vyhrady. S touto nabidkou spokojen nejsem a vzhledem k silnemu odlivu clenu za posledni roky asi nejsem sam. Ale o nic nejde, veset se kvuli tomu nebudu, pokud vedeni tento stav vyhovuje tak mi nezbyva nez se s tim smirit.

 • Václav napsal:

  Pavle mluvíte o dojezdové vzdálenosti na hřiště , nevím kde bydlíte tak nemohu reagovat. Ale nikdo vám nic nevnucuje !!!Ale nabízí!!!
  Je to vždy svobodná volba každého z nás zda si koupíme nebo ne.

 • Pavel napsal:

  Mno cena neni jedinej problem jak jsem psal, pokud bych mel v rozumne dojezdove vzdalenosti jinou alternativu tak jdu o dum dal hned. K tem poctum jsou trosku zavadejici, prvni rok je cena 19k a ne 14k at uz 3lete ci rocni. Co se tyce odecitani feecek, to mi jako ty vouchery nekdo takto proplati? Stejne mohu napsat ze za ten pul rok jsem schopen z tech 19k 6k vydelat, pak je ta bilance jeste horsi. Je to scestna argumentace. A staci se podivat po srovnatelnych klubech v CR a vyssi cena je za ten bonus v podobe dalsich hrist zdarma co mi CZ Golf vnucuje a nedava mi na vyber? nebo za neco co ostatni nenabizi? Mno uvidime treba se dockame v dalsich letech

 • CZ Golf napsal:

  Dovolím si reagovat na příspěvek Pavla. Těch bodů na které se dá reagovat je více. Členství na jedno hřiště: CZ Golf prodává všechny svá hřiště najednou, tedy prodává celý CZ Golf. Pouze část, tedy jedno hřiště jsme například v loňském roce prodávali jako akční nabídku od konce dubna. Pro tento rok skutečně tuto akci neplánujeme, nabízíme celé naše portfolio. Waidhofen: je potřeba si uvědomit, že CZ golf je firma provozující hřiště v ČR. Waidhofen provozuje rakouská firma AT Golf. V loňském roce byla domluvena vzájemná spolupráce a CZ Golf prezentoval toto hřiště pod svojí hlavičkou a naopak. V roce 2013 je situace komplikovanější, ale dovolím si tvrdit, že si členové CZ Golfu opět ve Waidhofenu v roce 2013 zahrají. Jednání probíhají. Reciprocity: CZ Golf vždy v ČR šel svojí vlastní cestou, tedy toto není žádná novinka. V tuto chvíli ještě nemohu říci, co CZ Golf pro své členy připravuje, ale další výhody se připravují. Hrací pásma: Jak správně Václav píše, on řešit pásma nemusí. Naopak hrací pásma dávají členům větší naději, že ve zlomových bodech bude hřiště volné. Tedy naše hrací pásma podporují, i když ne přímo, i naše členy. Klubový život: každý klub je jiný, dovolím si říct, že atmosféra v Písku je velice dobrá (je to příklad, pokud se chce ozvat někdo z Telče, či Ústí:). Já všem děkuji za komentáře, kritiku samozřejmě vnímáme, ale celý tým se snaží připravit tuto sezónu velice kvalitně. Brzy Vám například představíme náš klubový turnaj: CZ Golf Tour. Letos tato tour bude i pro naše nečleny, aby mohli okusit, jaká je atmosféra v CZ Golf klubech.
  Tomáš Přikryl

 • Václav napsal:

  Určitě nepatřím k těm TOP 10%.Ale počítám s tím , že každá sranda něco stojí! A tak počítám : tříleté členství roční fee 14000,- , zaplatil jsem včas a dostal 3x fee zdarma x 1200,- tj. – 3600,-
  a jsem na 10400,- a hlavně což si pánové asi neuvědomujete mě jako člena nějaká pásma vůbec nezajímají!!! A pošklebovat se dalším bonusům ??? Za oněch 10400,- jsem byl teď TÝDEN se synem na horách a golf hraji cca osm měsíců :)a že mám možnost hrát i na ostatních hřištích zdarma je dle mého názoru něco navíc což můžu třeba o dovolené využít.Nebo si snad myslíte , že by se měl poplatek podělit počtem hřišť 14000/4 a pletit třeba za Písek 3500,-?
  Neměli by jsme golfisti založit odbory , aby nás ti zlí majitelé hřišť neokrádali? :) Néé o tom to není. Oni něco nabízí mě se to nelíbí tak jdu o dům dál kde mi to vyhovuje a je to…..

  Václav

 • Josef napsal:

  Přesně jak píše Pavel, zaveďte znova členství na rok pro jeden konkrétní resort a v den kdy se o tom dočtu na stránkách CZ Golfu si ho mile rád objednám.

 • Pavel napsal:

  Naprosto souhlasim s Josefem, vetsina z novodobych zmen v CZ golfu jsou jen kosmeticke zmeny ci blbosti. Zasadni veci se stale neresi. Zalostne malo klubovych turnaju, nulovy klubovy zivot (krom hornich 10%), nulove reciprocity, neadekvatni cenove predstavy vuci nabizenym sluzbam a hristim. Letos se opet zrusilo rocni clenstvi jen pro jeden z klubu, proc proboha? Co je to pro me za bonus ze muzu jet 150-300km si nekam zahrat zadarmo? Zruseny i smlouvy s duchem, cgk atd. cili opet jen zvyseni izolace. O Waidhofenu take zadne infomace zda bude ci nebude. Takze informace jen o tom co se hodi. Tohle jsou veci ktere trapi vetsinu lidi a vy resite pasma, ci pojisteni …

 • Josef napsal:

  Pane Přikryle, ale tady přece nejde o mě jako jedince! Tady jde o 90% golfistů v ČR. Myslím 90% průměrných lidí ze střední vrstvy, pro které by měly resorty mít náruče otevřené a nabízet jim přehledné a věcné poplatky dostupné celotýdenně!
  Nevím, ale přijde mi, že CZ Golf čeká na horních top 10% klientů, kteří přijíždějí ve značkových vozech se značkovým nádobíčkem….
  Ne ne, ty z Albatrosu, Konopiště atd nepřijedou! Zaměřte se na obyčejného průměrně vydělávajícího člověka, nabídněte mu slušnou cenu, která je realistická ke kvalitě hřišť a služeb ve vašich resortech a uvidíte, že se nechá i vydělat. Bude to trvat nějaký čas, ale vsadíte li na průměrného člověka vyplatí se to.
  Josef

 • CZ Golf napsal:

  Děkujeme za komentář. Pokud byste zůstal členem CZ Golfu, tak by se Vás přeci 20 třesoucích lidí v klubovně čekajících na zlomový okažik hracího pásma vůbec netýkalo. Naopak budete vyhledávat dražší a tedy lepší časová pásma, protože kolem těch lidí (jak sám píšete) jen projdete na recepci.

  Pokud jsme nesplinili Vaše očekávání, tak to pravděpodobně nebyly hrací pásma. Doufám však, že najdete cestu k nám na resorty i v roce 2013 a podělíte se o svůj zážitek až si budete rezervovat své vybrané hrací pásmo.
  Tomáš Přikryl

 • Josef napsal:

  Po pravdě řečeno je to blbost, výmysl člověka, který umí tabulkovat v exelu.
  Člověk jezdí na golf , když má chuť a čas na tuto krásnou hru. A ne zrovna když mu vyjde časové pásmo!
  Nedovedu si představit, že přijedu na prázdné hřiště sice v časovém pásmu A, kdy nikdo si nebude chtít připlatit!
  Ale na klubovně se bude třást 20 lidí, kteří budou čekat, až se překlopí správná hodina do časového pásma B a vyrazí na hřiště! Takže dopoledne bude hřiště prázdné, zato klubovna čekajících golfistů plná a poté zase hřiště zasekané, protože v levnějším pásmu všichni vyrazí kupředu!
  CZ Golf zkouší pořád nějaké kraviny, ale pořádně se starat o členy, hřiště to ne!
  Já taky kupoval hrací fee na celý rok na jeden resort každoročně, ale po zavedení časových pásem dávám přednost jinému resortu, kde o hráče skutečně stojí.
  Josef

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017