Harmonie golfu a wellness s neopakovatelným panoramatem Vysokých Tater

12.05.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Ve Vysokých Tatrách si každý najde to, co potřebuje. Ti akčnější i způsob, jak si v jeden den zahrát golf, zalyžovat, nebo vyjít na vysokohorskou chatu.

GOLFOVÝ RESORT BLACK STORK A PGA Golf Course

Resort Black Stork se stal oblíbeným místem nejen pro hráče golfu, ale i rodiny s dětmi. K dispozici je 27jamkové mistrovské hřiště, hotel a komplexní tréninkové plochy. Hřiště získalo v říjnu 2011 prestižní značku PGA, a proto neustále probíhají změny na zvýšení hracího komfortu hráčů, přitom však hřiště nezlehčují. I když jsou hráči obklopeni horami, hřiště je poměrně rovinaté a kromě neuvěřitelného výhledu má hodně vody a soustavu jezírek. Probíhá příprava nového 9jamkového chip&putt hřiště na rozšíření tréninkových možností pro hráče golfu a ulehčení hry začátečníkům.

Golfisté ocení výhodné permanentky na hru, bezplatný vstup na kryté odpaliště a na tréninkové plochy (chipping area a putting green), pojištění zodpovědnosti každého hráče na hřišti za škody způsobené na majetku nebo zdraví a pitný režim pro každého hráče. Pod vedením head pro Davida Poultona vyučují hru golfu v novém tréninkovém centru PGA PRO Ryan Buckley z Velké Británie a Vlastimil Forejt PGA PRO z České republiky využívající nejmodernější techniku v oblasti švihu.

POHODLÍ S PODMANIVÝM VÝHLEDEM

Elegantní hotel International****, umístěný ve středu golfového resortu, je otevřený celoročně. Nádherné panorama tatranských velikánů je možné obdivovat nejen z prostorného lobby baru s krbem, ale i z galerie s knihovnou, z restaurace, letní terasy, nebo dokonce i z wellness centra. Hotelová restaurace nabízí pestré menu i pro nejnáročnější gurmány, místní kuchyně je vyhlášená: šéfkuchař připravuje měsíčně skvělé kulinárium, využívá čerstvé suroviny včetně bylinek, a jídla na talíři efektně upraví.

VÝHODNÉ POBYTY

V průběhu celého roku je možno si vybrat z bohaté nabídky různých pobytů, hoteloví hosté mají 35 procentní slevu z aktuální ceny poplatku za hru golfu, účastníci turnajů organizovaných v resortu zase speciální cenu na ubytování. Golfisti ocení atraktivní nabídku NOC + FEE (od 78 € /osoba/noc+18 jamek) anebo pobyty s neomezenou hrou golfu, či lekcemi golfu a neomezeným vstupem do wellness centra s vnitřním a venkovním vyhřívaným bazénem, s protiproudem, vířivkou a suchou, infra a parní saunou, tepidáriem a posilovnou. V průběhu letních prázdnin probíhá dětská golfová škola s bohatým doplňkovým programem.

TURNAJE POD TATRAMI

Ve Vysokých Tatrách má lyžování stejně jako golf více jak 100 letou tradici. Stejně tak soutěže – v dubnu 2013 proběhl už čtvrtý turnaj „SKI & GOLF Slovakia“, z něhož 5 vítězů postupuje na světové finále do Rakouska. V průběhu dvou dní si změřili síly závodníci ve dvou kolech obrovského slalomu a dvou kolech hry golfu. Čtvrtý ročník turnaje FALDO Series Slovakia Championship pro juniory od 12 do 21 let proběhne v srpnu 2013. Turnaj, zařazený do R&A světového rankingu mužů a žen, je hraný na 54 jamek a je otevřený i pro hráče ze sousedních krajin s možností všech hráčů soutěžit o účast na 16. ročníku FALDO Series Grand Finale, jehož hostitelem je 6 násobný major vítěz osobně. V průběhu turnaje probíhají specifické golfové semináře s Keithem Woodem, osobním koučem sira Falda.

CO VŠECHNO SE DÁ ZAŽÍT V TATRÁCH

K pobytu v Tatrách může patřit turistika k celoročně otevřeným vysokohorským chatám, jízda na kole i koloběžkách, nordic walking, splavování řek, živá hudba v horských chatách, jeskyně a termální koupaliště s množstvím atrakcí. Koho zajímá historie, může si projít spišskou část Gotické cesty s takovými klenoty, jako je Levoča či Spišský hrad nebo navštívit města Kežmarok a Poprad.

Webové stránky: http://www.golftatry.sk/