GPS pomůže zlepšit golfový handicap

29.06.2012 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Víte, kde jsou využitelné nejnovější GPS navigace? Pokud tipujete, že v autě nebo na moři, tak jste vedle. Poslední novinky americké značky Garmin, která v oblasti GPS udává směr, jsou určeny výhradně pro hráče golfu. Tyto přístroje jsou schopné hráčům pomoci snadno zlepšovat handicap.

Vypadají jako navigace, využívají signály z GPS družic, ale marně u nich budete hledat funkci „Muž přes palubu“ nebo volbu výpočtu nejrychlejší či nejkratší cesty. Tyto navigace obsahují v paměti tisíce golfových hřišť a speciální golfové funkce.

Golfové přístroje mají podobu hodinek nebo ručních navigací s dotykovými displeji. Souhrnně nesou označení Garmin Approach a jak název napovídá, mají golfistovi pomoci přiblížit se k jamce. V poslední generaci přístrojů Approach představil Garmin vedle řady zahraničních hřišť i 68 českých. Právě předehraná databáze golfových hřišť je velkou předností těchto produktů. Většina z nich obsahuje databázi více než 7 800 evropských hřišť, některé dokonce více než 27 000 hřišť po celém světě. Garmin se v tomto případě chlubí, že nejvyšší model v paměti obsahuje 95 % všech světových golfových hřišť! Golfové hřiště jsou navíc aktualizované 2x ročně a golfové navigace označené jako Approach Lifetime mají tyto aktualizace k dispozici zcela zdarma.

Co golfové produkty umí? Rozdělíme pro jednoduchost golfové GPS na golfové hodinky a navigace:

Golfové hodinky

Příkladem hodinek je model Garmin Approach S1 Lifetime. Jsou to lehké a jednoduché hodinky, které jsou pomocí GPS schopné na golfovém hřišti neustále zobrazovat aktuální vzdálenost od začátku, středu a konce greenu. Odpadá tak nepřesné odhadování nebo složité měření vzdálenosti prostřednictvím dálkoměrů, které nikdy nejsou po ruce. Golfové hodinky navíc poskytují informaci o délce poslední rány a současně měří celkovou prošlou vzdálenost na hřišti.

Golfové navigace

Jsou vybaveny větším, barevným, dotykovým displejem a na rozdíl od hodinek dokážou zobrazit plánky jednotlivých jamek na hřišti. Určí nejen vzdálenosti od greenu, ale i od překážek nebo libovolného jiného místa na ferveji. Kromě vzdáleností umí vést i skórkartu až pro čtyři hráče současně a vyplněnou skórkartu po hře zálohovat v počítači. Mezi golfovými navigacemi najdete kompaktní Garmin Approach G3 Lifetime s databází více než 7 800 evropských hřišť a dobrým poměrem cena/výkon nebo špičkovou golfovou GPS navigaci Garmin Approach G6 Lifetime s databázi více než 27 000 golfových hřišť po celém světě.

Kompletní nabídka golfových hodinek a navigací Garmin včetně bližších informací na www.garmin.cz